فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور زهرا صادقی مادر 9 فرزند؛

نشست « فرزندآوری و فرزندپروری دینی» به همت کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس برگزار شد

نشست « فرزندآوری و فرزندپروری دینی» به همت کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس با حضور زهرا صادقی مادر 9 فرزند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست «فرزندآوری و فرزندپروری دینی» به همت کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس و با حضور زهرا صادقی، کارشناس علوم تربیتی، مادر 9 فرزند و جمعی از مادران برگزار شد.

Description: F:\0خبر\0کار شده\1401\0تیر\مرکزی\وبینار فرزندپروری\final\DSC_4128.jpg
در ابتدا زهرا صادقی، کارشناس علوم تربیتی با بیان اینکه اولویت همه افراد در زندگی خانواده است، گفت:  نقش بی بدیل خانواده در هر نقطه ای از دنیا پررنگ است. بدون شک زیر بنای هر جامعه ای از خانواده تشکیل شده به عبارت ساده تر وجود خانواده مساوی با وجود جامعه است. حال در این میان نقش زنان در بقا و تداوم این خانواده و جامعه بسیار مهم است.
وی با اشاره به برخی فرافکنی های دشمنان در خصوص عدم فرزندآوری در جوامع اسلامی، افزود: دشمنان سعی بر آن دارند تا با تضعیف نقش مادری و از بین بردن ذهنیت و اولویت های زنان امروز در خصوص فرزندآوری به فروپاشی جوامع اسلامی دست یابند.

صادقی با تاکید بر اینکه زنان خود باید نقش و جایگاهشان را به خوبی بشناسند و درک کنند، اظهار داشت: این شناخت و درک اگر به درستی و با علم و آگاهی باشد بطور قطع منجر به پرورش فرزندانی با عزت و اعتماد به نفس بالا می شود. امروزه حفظ جایگاه مادری یک مبارزه محسوب می شود و ما به عنوان زنان این سرزمین باید در حفظ سنگر خود کوشا باشیم.
وی با اشاره به ترویج فرهنگ تک فرزندی در جامعه ایرانی، گفت: امروزه محققان در دنیا به این نتیجه رسیده اند که تربیت فرزندان در خانواده های پر جمعیت باعث پرورش کودکانی خلاق و اجتماعی می شود.

این کارشناس علوم تربیتی در خصوص نظام محاسباتی زنان امروز عنوان کرد: نظام محاسباتی چیزی است که زندگی ما را شکل می دهد و با توجه به تعیین اولویتهای زندگی منجر به تغییراتی در تصمیم گیری و احساسات ما می شود. ما به عنوان زنان امروز باید به این درک و نتیجه برسیم که فرزند داشتن مانعی برای رسیدن مادر به اهدافش نیست.

گفتنی است، زهرا صادقی، متولد ۶۴ دختری متولد و بزرگ شده در  خانواده‌ای دارای سه فرزند در منطقه قیطریه تهران است. وی در سال ۷۵ ازدواج کرد و در سال ۸۳ اولین فرزندش متولد شد. تمام کردن تحصیلات دیپلم زهرا (که در خانواده فاطمه خطابش می کنند) برای همسرش بسیار مهم بود به همین علت همزمان در رشته علوم تربیتی در دانشگاه نیز مشغول به تحصیل بود. صادقی امروز مادر 9 فرزند با سن‌های ۱۶، ۱۴، ۱۱، ۹، ۷، ۶، ۴، ۲ سال و ۵ ماه است که در یک خانه ۱۲۰ متری دوخوابه در استان البرز زندگی می کند.
او دلیل اهمیت به داشتن فرزند زیاد را به سخنی از رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) مربوط دانست که فرموده‌اند «جهاد امروز مادران، فرزند آوری است».


شایان ذکر است، همچنین در پایان جلسه پرسش و پاسخ با مادران حاضر در نشست نیز برگزار شد.