فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای آموزش مهارتهای زندگی؛

کارگاه آموزشی «کنترل خشم» در کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری برگزار شد

کارگاه آموزشی «کنترل خشم» در راستای آموزش مهارتهای زندگی به کودکان در کتابخانه عمومی حاج ملاهادی سبزواری شهرستان سبزوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کارگاه آموزشی «کنترل خشم» در راستای آموزش مهارتهای زندگی به کودکان در کتابخانه عمومی حاج ملاهادی سبزواری شهرستان سبزوار با حضور فهيمه فيروزآبادي، كارشناس ارشد روانشناسي کودک برگزار شد.

در ابتدا فهيمه فيروزآبادي، كارشناس ارشد روانشناسي کودک گفت: انسان با کسب مهارت‌های زندگی یاد می‌گیرد که چه کاری را، چگونه انجام دهد. حال اگر آموزش این مهارتها از دوران کودکی آغاز شود، تاثیرگذارتر است لذا آموزش مهارتهای زندگی به کودکان از برنامه‌های مهمي است كه نهادهاي اجتماعي و فرهنگي مي توانند نقش بسزايي را در این حوزه ایفا کنند.
وی افزود: كودكان نیاز دارند تا نحوه برخورد صحیح با خشم را بیاموزید و بدانند که در این شرایط چه رفتارهایی را باید انجام دهند.  یکی از راه های موثر آموزش این مهم بازی درمانی است، در این شیوه والدین و مربیان اجازه می دهند کودکان  با استفاده از بازیهای هیجان انگیزی همچون مسابقه ترکاندن بادکنک علاوه بر غلبه بر خشم خود، آن را نیز تخلیه کنند.

فیروزآبادی تصریح کرد: کودک در این بازی خشم خود را می‌بیند، می‌شنود و حتی لمس می‌کند. با این شیوه بازی، کودک یاد می‌گیرد که خشم چگونه ممکن است در فردی جمع شده و سپس منفجر شود و به دیگران آسیب برساند.  
وی افزود: هدف از این بازی علاوه بر آشنايي كودكان با حالات و روحياتی كه سبب ايجاد خشم مي شود،ارائه راه حلهای مقابله با خشم است.

گفتنی است، در پايان کودکان حاضر در کارگاه بادکنکی را باد کرده و احساس خود را بر روی آن به تصویر کشیدند. در انتها از آنها خواسته شد تا آن بادکنک را به هر وسیله ای که مناسب می دانند بترکانند.

Description: F:\0خبر\0کار شده\1401\0تیر\سبزوار\کارگاه کنترل خشم\7591f774-8573-445c-89f0-2c91d206276c.jpg
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری , کارگاه آموزشی , کنترل خشم , آموزش مهارتهای زندگی , ستاد صیانت از حقوق شهروندی
نسخه قابل چاپ