فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف مناسب سازی فضاهای کتابخانه ای؛

کارشناس اداره بهزیستی شهرستان تربت حیدریه با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دیدار و گفتگو کرد

کارشناس اداره بهزیستی شهرستان تربت حیدریه در راستای مناسب سازی فضاهای کتابخانه ای با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مهدی اسکندری، کارشناس اداره بهزیستی شهرستان مشهد در راستای مناسب سازی فضاهای کتابخانه ای با آذر فرقانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا آذر فرقانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه گفت: افراد معلول، دارای توانمندی های خارق العاده ای هستند که می توانند با بهره گیری از کتابخانه و بستر ارزشمند کتاب ضمن هم افزایی و استفاده از ظرفیت های موجود، برای توانمندسازی خود و سایرین الگوسازی کنند.
وی تصریح کرد: تمامی تلاش ما این است که با فضا سازی مناسب بتوانیم کتابخانه ها را به مکانی دلنشین، امید بخش و پویا برای افراد معلول جسمی حرکتی، نابینا و کم بینا تبدیل کنیم و پاسخگوی بسیاری از نیازهای آن ها در زمینه اطلاعات باشیم.
فرقانی با بیان اینکه بعضی از شاخص‏ های مهم کیفیت زندگی معلولان بوسیله کتابخانه های عمومی می تواند ارتقا یابد، اظهار امیدواری و آمادگی کرد که همکاری و هم‌افزایی خوبی میان اداره بهزیستی شهرستان و کتابخانه های عمومی شکل بگیرد.

در ادامه مهدی اسکندری، کارشناس مناسب سازی فضاهای اداری برای معلولین با اشاره به اینکه معلولیت، پدیده ای است اجتماعی و بخشی جدا ناپذیر از زندگی بشری است، گفت: هر انسانی در طول حیات خود به علل مختلف مثل بیماری و حوادث و یا با رسیدن به دوران سالمندی معلولیت را  تجربه خواهد کرد. آمارها نشان می دهد که با پیشرفت علم و تکنولوژی و افزایش سوانح و حوادث نه تنها از تعداد افراد معلول کاسته نمی شود بلکه هر ساله برتعداد این گروه از جامعه افزوده می شود.
وی افزود: از آنجا که تمامی افراد جامعه در استفاده از تسهیلات و امکانات عمومی دارای حقوق یکسان هستند و برای شکوفایی استعدادها باید امکانات به صورت مساوی در اختیار آنها قرار گیرد. با توجه با اینکه برخی افراد بنا به دلایل طبیعی و یا... بخشی از توانایی خود را از دست داده و دارای معلولیت جسمی- حرکتی می باشند، لازم است ساختمانهای عمومی و فرهنگی با فراهم نمودن تسهیلات معماری و شهرسازی، برای افراد، مناسب سازی شوند.

گفتنی است، در این دیدار مقرر شد شیب تند رمپ ورودی کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان تربت حیدریه اصلاح و حاشیه پله های کتابخانه های عمومی برای دسترسی آسان معلولین میله گذاری شود.

Description: F:\0خبر\0کار شده\1401\0خرداد\تربت حیدریه\بازدید-کارشناس بهزیستی\WhatsApp Image 2022-06-19 at 11.46.14 PM.jpeg
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , اداره بهزیستی شهرستان تربت حیدریه , اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه , دیدار , رمپ معلولین , فضاسازی
نسخه قابل چاپ