فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف افزایش تعاملات فرهنگی؛

مسئول کتابخانه آقا شیخ هادی کدکنی تربت حیدریه با رئیس اداره آموزش و پرورش کدکن دیدار و گفتگو کرد

مسئول کتابخانه عمومی آقا شیخ هادی کدکنی شهرستان تربت حیدریه با هدف افزایش تعاملات فرهنگی با رئیس اداره آموزش و پرورش کدکن دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، علیرضا بخشی، مسئول کتابخانه عمومی آقا شیخ هادی کدکنی شهرستان تربت حیدریه با هدف افزایش تعاملات فرهنگی با غلامحسین معتمدی، رئیس اداره آموزش و پرورش کدکن دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا غلامحسین معتمدی، رئیس اداره آموزش و پرورش کدکن شهرستان تربت حیدریه با اشاره به اینکه ترغیب دانش آموزان به سمت کتابخوانی از رسالتهای اصلی آموزش و پرورش است، گفت: ورود جامعه به فضای مجازی و بهره مندی از اطلاعات مقطعی و منقطع گرایش به کتابخوانی را کم کرده است ولی انسانهای اندیشمند از واقعیت کتاب غافل نیستند.
وی افزود: این موضوع باعث شده که دانش و باورهای آیندگان عمیق نباشد دانش آموزان هر چقدر با کتاب مانوس باشند موفق تر و آگاهی های آنان ریشه دارتر خواهد بود.
معتمدی تصریح کرد: باید در دانش آموزان جذبه های مشابه موجود در فضای مجازی در بخش کتابخوانی نیز ایجاد شود تا نوجوانان و جوانان از این همراه ارزشمند باز نمانند.

در ادامه علیرضا بخشی، مسئول کتابخانه عمومی شیخ آقا هادی کدکنی شهرستان تربت حیدریه گفت: هر چه جامعه به سمت کتاب و کتابخوانی حرکت کند جرم جنایت کاهش می یابد و کتاب باعث توسعه فکری و ذهنی جامعه می شود و آموزشهای ماندگار در جامعه می شود.
وی افزود: احساس نیاز برای کتابخوانی و مطالعه باید در جامعه ایجاد شود و آموزش و پرورش در این زمینه باید پیشتاز باشد چراکه کتابخوانی لازمه پیشرفت جامعه و کاهش اسیبهای اجتماعی است.
بخشی با اشاره به طرح همیار کتابخانه ها در مدارس گفت: همیار کتابخانه میتوند پل ارتباطی بین کتابخانه و مدارس باشد و با حضور در کتابخانه ها و همکاری با کتابداران از مزیتهای کتاب و کتابخوانی برخوردار و با آنان اشنا شوند و به دانش آموزان انتقال دهند.
وی افزود: تعامل کتابخانه های عمومی با آموزش و پرورش می تواند گام موثری در راستای افزایش عضویت در کتابخانه ها و به تبع آن افزایش سرانه مطالعه شود.

گفتنی است، در این دیدار امکان همکاری های مشترک اداره آموزش و پرورش کدکن و کتابخانه عمومی آقا شیخ هادی کدکنی در راستای اجرای برنامه های مشترک فرهنگی و ترویج کتابخوانی در بین مدارس مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد جهت هم افزایی و استفاده از ظرفیت ادارات فرهنگی برنامه های مشترک و ترویج کتابخوانی برنامه ریزی و اجرا شود.
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه آقا شیخ هادی کدکنی تربت حیدریه , اداره آموزش و پرورش کدکن , تعاملات فرهنگی
نسخه قابل چاپ