فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای ایجاد انس با مطالعه انجام شد؛

اهدای نشریات ویژه کودکان توسط کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه به مهدهای کودک شهرستان

نشریات ویژه کودکان کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان تربت حیدریه با هدف ایجاد انس با مطالعه به مهد های کودک شهرستان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشریات ویژه کودکان کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان تربت حیدریه با هدف ایجاد انس با مطالعه به مهد های کودک شهرستان اهدا شد.

مریم حسن زاده، کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان تربت حیدریه با اشاره به اینکه انس به مطالعه باید از سنین کودکی آغاز شود، گفت: به عقیده عده ای از والدین عادت دادن کودکان به مطالعه دشوار است، اما روان شناسان و رفتار شناسان  کودک معتقد هستند می‌توان با اتخاذ تدابیری، کودکان را به مطالعه ترغیب و این عادت را در آنان نهادینه کرد.
وی افزود: بخشی از رشد و ارتقای ذهنی کودکان باید در محیط های فرهنگی همچون کتابخانه ها صورت گیرد لذا برای نهادینه کردن و تبدیل کردن مطالعه و کتاب خوانی به یک فرهنگ و عادت شایسته بایستی نهادهای اجتماعی خانواده، مهدها و محیط های فرهنگی همکاری لازم را داشته باشند.

حسن زاده اظهار داشت: درحال حاضر تمامی کتابخانههای عمومی با توجه به میزان فضا و وسعت کتابخانه دارای بخش کودک مستقل هستند. این فضا این امکان را می دهند تا کتابداران علاوه ارائه خدمات کتابخانه ای بتوانند با حضور کودکان اقدام به برنامه های متنوع فرهنگی همچون قصه گویی، نمایش فیلم، برپایی ایستگاه‏های نقاشی و ... در مناسبتهای مختلف نمایند.

در همین راستا، با حضور در مهد های کودک شهرستان از جمله مهد خانه فرهنگ، امام زمان و قاصدک ضمن اجرای قصه گویی برای کودکان ، بالغ بر 100 نسخه نشریه ویژه کودکان نیز به این مهدکودکها اهدا شد.
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه , نشریات کودکان , اهدا , مهد کودک
نسخه قابل چاپ