فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت عفاف و حجاب برگزار شد؛

نشست معرفی «حجاب و عفاف» در کتابخانه شهیدغفرانی مه ولات

نشست معرفتی «عفاف و حجاب» در کتابخانه عمومی شهیدغفرانی شهرستان مه ولات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست معرفتی «عفاف و حجاب» در کتابخانه عمومی شهیدغفرانی شهرستان مه ولات با حضور طیبه زارع، کارشناس و مدرس حوزه و دانشگاه برگزار شد.

طیبه زارع، کارشناس و مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اصل حجاب و عفاف در ادیان الهی، گفت: حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و به ویژه جوامع اسلامی مطرح است. چناچه زن از دیدگاه اسلام دارای شخصیت شایسته و موقعیتی الهی است که می‌تواند مدارج کمال را طی کرده و به مراتب عالی انسانیت راه یابد. وجود زن زینت بخش آفرینش انسان و افق روح او تجلی‌گاه رحمت است .
وی تصریح کرد: دامن زن مدرسه بشریت است و کمال مرد بدون او ممکن نیست. جایگاه الهی و والای این گوهر آفرینش اقتضا دارد که در صدف حجاب قرار گیرد تا ارزش‌های او حفظ شود. در واقع یکی از مهم‌ترین علل حجاب برای زنان حفظ ارزش والای آنها است.

زارع به بیان اینکه حیا و عفت ویژه زنان نیست، اظهار داشت: به عبارت ساده تر رابطه مستقیمی بین عفت ورزی زنان و مردان وجود دارد. حیا و عفت علاوه بر اینکه وسیله‌ای برای تعالی و تکریم شخصیت و حفظ کرامت انسانی زن و مرد است باعث حفظ  کیان و بنیان خانواده و سلامتی جامعه نیز می‌شود.
وی حیا و عفت را در وجود انسانها منحصر به پوشش ظاهری ندانست و افزود: هر وقت مسئله حیا و عفت مطرح می‌شود همه ابعاد وجودی انسان اعم از گفتار، نگاه، رفتار و سایر اعمال یک انسان را در برمی گیرد.

گفتنی است، نمایشگاه کتاب با محوریت عفاف و حجاب نیز برای بازدید علاقه مندان در کتابخانه برپا شد.

Description: F:\0خبر\0کار شده\1401\0خرداد\مه ولات\عفاف و حجاب-غفرانی\نمایشگاه کتاب.JPG
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهیدغفرانی مه ولات , نشست معرفی , عفاف و حجاب , ستاد عفاف و حجاب
نسخه قابل چاپ