فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانه فروغ السادات میرصدرائی مشهد؛

هفتمین کارگاه آموزشی «خانواده و فرزندپروری» برگزار شد

هفتمین کارگاه آموزشی «خانواده و فرزندپروری» در کتابخانه عمومی فروغ السادات میرصدرائی شهرستان مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، هفتمین کارگاه آموزشی «خانواده و فرزندپروری» در کتابخانه عمومی فروغ السادات میرصدرائی شهرستان مشهد برگزار شد.

در ابتدا فرشته ضیائی، کارشناس مشاوره با اشاره به فرا رسیدن ایام تابستان، بر برنامه ریزی مناسب و سازنده در این ایام برای داشتن خانواده ای سالم و بالنده تاکید کرد.
وی با بیان اینکه نتیجه یک خانواده با نشاط، خانواده ای سالم است، گفت: با توجه به نقش اصلی مادر در تربیت فرزندان و اینکه بیشترین زمان را مادر با کودکان به سر می برد، باید به برخی اصول برای ایجاد نشاط و شادابی در خانواده ای با فرزندان کوچک توجه داشت.

ضیائی تصریح کرد: از جمله راه کارهای اصلی در این مسیر می توان به لذت بردن مادر از دوران کودکی فرزندش اشاره کرد. به عبارت ساده تر اینگونه می توان گفت که والدین افرادی هستند که تمامی انرژی و وقت خود را صرف تامین آینده فرزندانشان می کنند و متاسفانه بعضا مشاهده می شود که فراموش می کنند از لحظه اکنون فرزندانشان و دوران کودکی او لذا ببرند.
وی تهیه دفترچه خاطرات اولین ها، بازی کردن با کودکان، درست کردن کاردستی و ... را از جمله کارهای موثر در این دوران عنوان کرد.

در پایان این کارشناس مشاوره با بیان اینکه مادر نقش اساسی در نشاط خانواده دارد، اظهار داشت: مادران برای ایجاد نشاط در فرزندانشان ابتدا باید این نشاط را در خود ایجاد کنند. برخی از مادران در سنین کودکی فرزندانشان به واسطه برخی عوامل دچار افسردگی و یا بیماری جسمی می شوند که باید حتما پیگیر درمان خود باشند.

 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه فروغ السادات میرصدرائی مشهد , کارگاه آموزشی , فرزند پروری , نشاط خانواده
نسخه قابل چاپ