فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای ترویج فرهنگ رضوی برگزار شد؛

کارگاه آموزشی «تربیت فرزند از دیدگاه امام رضا(ع)» به همت اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه

کارگاه آموزشی «تربیت فرزند از دیدگاه امام رضا(ع)» در راستای ترویج فرهنگ رضوی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کارگاه آموزشی «تربیت فرزند از دیدگاه امام رضا(ع)» در راستای ترویج فرهنگ رضوی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه و با حضور حامد حیدریان میری، کارشناش مشاوره برگزار شد.

در ابتدا حامد حیدریان میری، کارشناس مشاوره در این کارگاه با اشاره به اهمیت تربیت دینی فرزند گفت: آیات و روایات موجود همه حاکی از آن است که دین اسلام به امر آموزش و همچنین تربیت دینی به صورت ویژه اهمیت زیادی می دهند. اما آنچه در آموزش و تربیت دینی با توجه به ویژگی خاص آموزه های دینی و مسایل تربیتی اهمیت دارد، استفاده از روشهایی است که بتوان به اهداف تعیین شده نایل آمد.
وی افزود: نهاد خانواده به عنوان اولین کانونی که کودکان در آن پرورش می‌یابند، نقش اساسی در امر تربیت دینی دارد. بنابراین، تربیت، تکلیفی است که در گام‌های اول به عهده والدین است و قابل فرو گذاردن نیست. به عبارت دیگر رشد و تعالی فرزندان متوقف بر ادای به موقع و درست این تکلیف توسط خانواده است.

حیدریان میری با ذکر نمونه هایی از ویژگی های تربیتی پیامبر اسلام، امام رضا (ع) و تعمیم آنها به مسائل زندگی اکنون، تعالیم قرآنی و دینی را جامع و مربوط به تمام اعصار دانست و از شرکت کنندگان در جلسه خواست کودکان خود را از سنین پایین با قرآن و دین آشنا کنند.
وی علاوه بر نکات دینی به بیان نکاتی در زمینه روانشناسی تربیت فرزند نیز پرداخت و تاکید کرد تربیت روحی و روانی فرزندان بسیار مهم تر و موثر تر از پرورش جسمی آنان است.

Description: F:\0خبر\0کار شده\1401\0خرداد\تربت حیدریه\کارگاه تربیت فرزند\14.png
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کارگاه آموزشی , اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه , تربیت فرزند , دیدگاه امام رضا(ع)
نسخه قابل چاپ