فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت دهه کرامت برگزار می شود؛

مسابقه کتابخوانی توسط کتابخانه عمومی شهید مطهری مشهد

به مناسبت ایام دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) مسابقه کتابخوانی از کتاب «کاش تو را می دیدم» به همت کتابخانه عمومی شهید مطهری مشهد و با همکاری شهرداری منطقه 7مشهد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به مناسبت ایام دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) مسابقه کتابخوانی از کتاب «کاش تو را می دیدم» به همت کتابخانه عمومی شهید مطهری مشهد و با معاونت فرهنگی اجتماعی همکاری شهرداری منطقه7 برگزار می شود.

مهشید متحدی، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری مشهد مقدس ضمن گرامیداشت ایام دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) گفت: به مناسبت ایام دهه کرامت مسابقه کتابخوانی از کتاب «کاش تو را می دیدم» در بستر فضای مجازی و سامانه مسابقات کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور تحت عنوان سماک بارگذاری و علاقه مندان می توانند با مطالعه این کتاب به سوالات مطرح شده در این مسابقه پاسخ دهند.
وی افزود: این مسابقه ویژه گروه سنی 10 تا 18 سال طراحی شده است و مهلت مطالعه کتاب و شرکت در مسابقه کتابخوانی «کاش تو را می دیدم» یک ماه است.
مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری همکاری و همراهی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهدرای منطقه 7 مشهد مقدس در برگزاری این مسابقه را قابل تقدیر عنوان کرد.

شایان ذکر است این کتاب تالیف مژگان شیخی و شرح زندگانی پر بار حضرت معصومه(س) خواهر امام رضا (، ع) میباشد که در روز اول ذی قعده سال 173ه. ق چشم به جهان گشود. پس از انکه برادرش امام رضا(ع) به دستور مامون عباسی به ایران هجرت فرمودند ایشان برای زیارت برادر خویش راهی سفری بی بازگشت شدند و در سن 28 سالگی به رحمت ایزدی پیوست مزارش در شهر قم زیارتگاه عاشقان اهل بیت است.
حضرت معصومه در کنار پدر بزرگوار و برادر گرامی اش در حوادث تاریخی دوره خود موثر بوده و ان رویدادها هم بر زندگی ایشان تاثیر گذاشته است از این رو، کاش تورا می دیدم، داستان زیبا و دلنشینی از زندگی بانو معصومه (س) و به همراه حوادث تاریخی زمان ایشان است.