فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت محفل قرآنی «تسنیم» برگزار شد؛

نشست بصیرتی «نقش زنان در جوامع» در کتابخانه شهید هاشمی نژاد بیدخت گناباد

نشست بصیرتی «نقش زنان در جوامع» به همت محفل قرآنی «تسنیم» در کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد بیدخت شهرستان گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست بصیرتی «نقش زنان در جوامع» به همت محفل قرآنی «تسنیم» در کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد بیدخت شهرستان گناباد برگزار شد.

عفت جزایری، مسئول کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد بیدخت شهرستان گناباد با اشاره به راه اندازی محفل قرآنی «تسنیم» گفت: هدف از راه اندازی این محفل زمینه سازی فضای مناسب در جهت ارائه آموزش های قرآنی و ترویج معارف اهل بیت( علیهم السلام) است.
وی ترویج فرهنگ اسلامی را با توجه به روند رو به رشد استفاده از فضای مجازی و به تبع آن ترویج فرهنگ غربی نامناسب یکی از واجبات جامعه امروز عنوان کرد.

در ادامه فاطمه علی اکبری، دبیر محفل قرآنی «تسنیم» ضمن معرفی کتاب «دختران آفتاب» اثر امیرحسین بانکی، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند گفت: این کتاب اگرچه روایتی داستانی دارد، اما در واقع تحقیقی روان شناختی و جامعه شناختی، فرهنگی و دینی درباره زنان است. «دختران آفتاب» خواسته است زن و منزلت و شخصیت و هویت او را بشناساند و به خودش، به مردش، به جامعه اش و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده اش، همان گونه که هست و باید باشد او را از طفیلی مرد بودن برهاند. به عبارت دیگر این کتاب نشان می دهد که زن بودن منافاتی با کسب مراتب و کمالات انسانی ندارد.

گفتنی است، در پایان قرائت و تفسیر سوره مبارکه یاسین نیز توسط اعضای محفل قرآنی انجام شد. 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , نشست بصیرتی , کتابخانه شهید هاشمی نژاد بیدخت گناباد , محفل قرآنی تسنیم , امور بانوان
نسخه قابل چاپ