فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت عفاف و حجاب برگزار شد؛

کارگاه آموزشی «خانواده» در کتابخانه زنده یاد فروغ السادات میرصدرائی مشهد

کارگاه آموزشی «خانواده» با محوریت عفاف و حجاب در کتابخانه عمومی زنده یاد فروغ السادات میرصدرائی شهرستان مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کارگاه آموزشی «خانواده» با محوریت عفاف و حجاب در کتابخانه عمومی زنده یاد فروغ السادات میرصدرائی شهرستان مشهد با حضور فرشته ضیائی، کارشناس مشاوره برگزار شد.

در ابتدا فرشته ضیائی، کارشناس مشاوره به بیان حدیثی از حضرت محمد(ص) مبنی بر «بهترین زنان شما ، زنی است که برای شوهرش آرایش وخود نمائی کند ، اما خود را از نامحرم بپوشاند» پرداخت.

وی تصریح کرد: حضرت امام علی (ع) در رابطه بین عفت و غیرت می فرمایند «ارزش مرد به اندازه همت او، صداقتش به مقدار جوانمردی اش، شجاعتش به میزان احساس مردانگی و عفتش به اندازه غیرت اوست». این غیرت درست و به جا است که ضامن سلامت و استحکام خانواده می شود. در واقع ترویج حجاب و عفاف باید چنان باشد که خود موجب بدآموزی و اشاعه رفتار نامناسب نشود. به عبارت دیگر باید در این مسئله مقتضیات سن، ویژگی های روحی و فرهنگی مخاطب مورد توجه قرار گیرد.
ضیائی با اشاره به مهارت حل مسئله به عنوان یکی از مهارتهای شناختی در برخورد با مشکلات افزود: این مهارت نه تنها در زندگی بلکه در آموزش عفاف و حجاب در خانواده ها کاربرد بسیار زیادی دارد. مهارت درک احساسات و نظرات دیگران، انگیزه ها و پیدا کردن راه حل های متعدد و مناسب از طرف والدین برای برخی از رفتارهای ناهنجار فرزندان می تواند کمک شایانی به برقراری ارتباط و آموزش صحیح اصول زندگی ایرانی اسلامی نماید..
وی در پایان مهارت حل مساله را به چهار گام تقسیم کرد و اظهار داشت: این چهار گام شامل شناسایی مساله، ارائه راه حل های متعدد از طریق بارش فکری، ارزیابی راه حل و انتخاب راه حل مناسب و بکار گیری آن با در نظر داشتن عواقب و نتایجی است که از آن حاصل می شود. 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , عفاف و حجاب , کتابخانه زنده یاد فروغ السادات میرصدرائی مشهد , کارگاه آموزشی , ستاد عفاف و حجاب
نسخه قابل چاپ