فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت آسیبهای اعتیاد؛

هفتمین جلسه از سلسله کارگاه های «سلامت همگانی» در گناباد برگزا ر شد

هفتمین جلسه از سلسله کارگاه های «سلامت همگانی» با محوریت آسیبهای اعتیاد در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان گناباد برگزا ر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، هفتمین جلسه از سلسله کارگاه های «سلامت همگانی» با محوریت آسیبهای اعتیاد در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان گناباد و مشارکت واحد آموزش سلامت بیمارستان علامه بهلول، واحد آموزش کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی شهرستان برگزا ر شد.

در ابتدا فرناز شریفی، متخصص اعصاب و روان دانشگاه علوم پزشکی گناباد  با اشاره به تعریف مواد مخدر و انواع آن، یکی از دلایل گرایش افراد به مصرف مواد مخدر را  تیپ شخصیتی و روانی آنان عنوان کرد و گفت: کسانی که اعتماد به نفس پایین و ویژگی های خلقی افسرده تری دارند، برای درمان این مسائل به مصرف مواد مخدر پناه می برند. در واقع آنان رفتارهای تکانشی دارند و افرادی ناسازگار هستند که گرایششان به مصرف مواد در مقایسه با دیگران بسیار زیادتر است.
 
در ادامه عباس عرب، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان گناباد  با اشاره به زیان های استفاده از مواد مخدر در جامعه گفت: از جمله این مشکلات و زیانهای می توان به افزایش جرم و جنایت، بیکاری، خشونت خانگی، فروپاشی خانواده و بی خانمانی افراد اشاره کرد. این موارد مسائلی هستند که در خود فرد به وجود می آید در حالیکه افراد معتاد علاوه بر درگیر کردن خود باعث ایجاد خطر در  سلامت و  کیفیت زندگی خانواده خود نیز می شوند.

گفتنی است، در پایان به قید قرعه  به دو نفر از شرکت کنندگان که به سوالات مطرح شده از موضوع  وبینار پاسخ صحیح دادند، کارت هدیه پانصد هزار ریالی اهدا شد.

Description: F:\0خبر\0کار شده\1401\0خرداد\گناباد\کارگاه اعتیاد-مطهری\bda92cf9-19d0-4c4c-a7d9-1e695b693ad6.jpg


 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , سلامت همگانی , کتابخانه عمومی شهید مطهری گناباد , اعتیاد
نسخه قابل چاپ