فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان با فرماندار جدید شهرستان دیدار و گفتگو کرد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با فرماندار جدید شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، علیرضا صغیر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حسن حیدری، فرماندار جدید شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا حسن حیدری، فرماندار شهرستان بجستان ضمن تقدیر از برنامه ها و فعالیتهای انجام شده توسط کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: بدون شک پیشرفت و افزایش درک، آگاهی و رشد فرهنگ عمومی هر جامعه ای در گرو افراد دانا و آگاه آن است. این دانایی و آگاهی جز با دوستی با کتاب و توجه به امر کتاب و کتابخوانی امکان پذیر نیست.
وی افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای رفع نیازهای اطلاعاتی مردم ، افزایش آگاهی و در نتیجه کاهش آسیبها و معضلات اجتماعی جوامع بشری شود.

در ادامه علیرضا صغیر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان گفت: بطور قطع با توجه به پیشینه و دغدغه  جنابعالی در  حوزه فرهنگی و به ویژه کتاب می توان بسیاری از مسائل مربوط به حوزه کتابخانه های عمومی شهرستان را برطرف نمود.
وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، افزود: وجود چهار کتابخانه در حال ساخت در شهرستان و گذشت چندین سال از زمان شروع به کار آنها جدیت، پیگیری و همکاری بیشتری را از سوی سایر دستگاه های اجرایی ذیربط با توجه به محدودیت منابع مالی دولتی می طلبد.


 
كلمات كليدی : اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان , اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , فرماندار شهرستان بجستان , تعاملات فرهنگی , ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی , احداث کتابخانه
نسخه قابل چاپ