فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای ترویج فرهنگ نماز؛

نشست کتاب خوانی آنلاین با حضور نویسنده کتاب «چلچراغ نماز و خانواده» در کتابخانه شهید مطهری گناباد برگزار شد

نشست کتاب خوانی آنلاین در راستای ترویج فرهنگ نماز با حضور نویسنده کتاب «چلچراغ نماز و خانواده» به همت کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست کتاب خوانی آنلاین در راستای ترویج فرهنگ نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدجواد بهشتی، مشاور علمی، فرهنگی ستاد اقامه نماز و نویسنده کتاب «چلچراغ نماز و خانواده» به همت کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان گناباد و مشارکت اداره آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی، دفتر و ستاد امام جمعه شهرستان گناباد و مدارس شاهد یاس نبی و هنرستان رسالت برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین جواد بهشتی، مشاور علمی و فرهنگی ستاد اقامه نماز و نویسنده کتاب «چلچراغ نماز و خانواده» گفت: من در نوجوانی در کاشان به مدت 5 سال شاگرد حجت الاسلام والمسلمین قرائتی و آیت اله نجفی بودم  و پی ریزی گرایشات مذهبی و دینی من در پرتو این دو عالم دینی شکل گرفت.
وی با اشاره به اینکه یکی از واجبات مهم در دین اسلام، نماز است، افزود: خداوند برای رسیدن بندگانش به سعادت، خوشبختی و کمال برنامه ای را در کتاب آسمانی قرآن کریم فرستاده و پیامبران را تبیین کننده این برنامه قرار داده است . بخشی از این برنامه واجبات است. هر انسانی که به خالق یکتا ایمان دارد باید برنامه زندگی خود را از کتاب قرآن استخراج کند.
وی در خصوص شیوه های دعوت دیگران به نماز، اظهار داشت: ابتدا باید به امر توجه کنیم که چرا جوانان امروز در اقامه نماز غفلت می کنند. به عبارتی اول باید چیستی و چرایی این مسئله را بدست آوریم و با توجه به نتایج بدست آمده از روشهای موثر و مفید برای دعوت به نماز استفاده کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سید جواد بهشتی با اشاره به  کتاب «شیوه های دعوت به نماز» نوشته  محسن قرائتی گفت: به طور مثال در این کتاب بالغ بر 40 روش دعوت به نماز ذکر شده است.
وی در ادامه به معرفی کتابهای «شیوه های دعوت به نماز با توجه به ریشه های فطری» از آثار خود و «شیوه های جذب به مسجد و نماز جماعت» نوشته رجالی تهرانی در حوزه نماز و دعوت به نماز پرداخت.
مشاور علمی و فرهنگی ستاد اقامه نماز و نویسنده کتاب «چلچراغ نماز و خانواده» بهترین سن برای آموزش نماز، آداب نماز و آشنایی با مفاهیم دینی و نهادینه سازی این مسئله را سنین کودکی عنوان کرد. همچنین حضور کودکان به همراه والدین در مساجد را از جمله راه های موثر انس کودک با مفاهیم دینی دانست.

در  پایان محمدرضا رحمانی، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان گناباد ضمن تشکر از مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد در راستای توجه ویژه به  توسعه و ترویج فرهنگ نماز به معرفی مسابقه کتابخوانی «چلچراغ نماز و خانواده » تالیف سیدجواد بهشتی از تاریخ 1 دیماه تا 12 بهمن ماه 1400 پرداخت و گفت: علاقمندان به شرکت در این مسابقه می توانند به سامانه آموزش مجازی ستاد اقامه نماز مراجعه نمایند.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\گناباد\نشست کتابخوان-1-مطهری\WhatsApp Image 2022-01-12 at 09.34.39.jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\گناباد\نشست کتابخوان-1-مطهری\WhatsApp Image 2022-01-12 at 09.34.40.jpeg
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهیدمطهری گناباد , نشست کتابخوان , سید جواد بهشتی , چلچراغ نماز و خانواده , مسابقه کتابخوانی
نسخه قابل چاپ