فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در پی استقبال مردم از کتابخانه های عمومی؛

افزایش بیش از 100 درصدی اعضای های کاشمر و کوهسرخ با کاهش محدودیت های کرونایی رقم خورد

افزایش بیش از 100 درصدی اعضای کتابخانه های کاشمر و کوهسرخ در پی استقبال مردم از کتابخانه های عمومی همزمان با کاهش محدودیت های کرونایی رقم خورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، افزایش بیش از 100 درصدی اعضای کتابخانه های کاشمر و کوهسرخ در پی استقبال مردم از کتابخانه های عمومی همزمان با کاهش محدودیت های کرونایی رقم خورد.

محمد فیض عارفی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر گفت: شیوع بیماری کرونا و در نتیجه تعطیلی و یا کاهش ساعت کاری کتابخانه های عمومی باعث ریزش اعضای کتابخانه های عمومی شده بود به گونه ای که به عنوان مثال درکاشمر و کوهسرخ تعداد اعضای کتابخانه های عمومی به یک سوم پیش از شیوع بیماری کرونا کاهش یافته بود.
وی تعطیلی و کاهش ساعت کاری کتابخانه  ها در ماه های گذشته و عدم مراجعه اعضا برای تمدید عضویت خود را عامل اصلی کاهش اعضا عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با کاهش محدودیت های کرونایی و آغاز فعالیت مستمر کتابخانه های عمومی از 26 شهریور شاهد افزایش بیش از 100 درصدی اعضای کتابخانه ها در سه ماهه اخیر هستیم به گونه ای که هم اکنون در 9 کتابخانه نهادی شهرستان های کاشمر و کوهسرخ 5 هزار و 232 نفر عضو هستند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر اظهار داشت: پس از بازگشایی کامل کتابخانه ها، کتابداران با تلاش زیاد و با ایجاد ارتباط با اعضایی که برای تمدید عضویت خود مراجعه نکرده بودند و همچنین با افزایش اطلاع رسانی، زمینه لازم را برای افزایش مجدد اعضای کتابخانه ها فراهم کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کتابداران با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبت های مختلف و کلاس های آموزشی متنوع، زمینه را برای حضور و ارتباط بیشتر مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان با کتابخانه ها فراهم که همین موضوع نیز نقش به سزایی در افزایش تعداد اعضای کتابخانه ها داشته است.

محمد فیض عارفی همچنین به آمار امانت کتاب اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا 20 دی ماه در مجموع 37 هزار و 685 نسخه کتاب در کتابخانه های نهادی کاشمر و کوهسرخ توسط اعضا به امانت گرفته شده است.

 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر , افزایش اعضای کتابخانه , کتابخانه های عمومی , شیوع کرونا , کاهش محدودیتها
نسخه قابل چاپ