فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد؛

ویژه برنامه معرفتی «زن و الگوی فاطمی» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات

ویژه برنامه معرفتی «زن و الگوی فاطمی» با محوریت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، ویژه برنامه معرفتی «زن و الگوی فاطمی» با محوریت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)  با حضور ساره فهیمی، کارشناس حوزه و به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات برگزار شد.

در ابتدا ساره فهیمی، کارشناس حوزه  ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در سخنانی به تأثیر پذیری فضه کنیز حضرت زهرا(س) از زندگی این بانو پرداخت و گفت: گرایش به الگو و تأثیرپذیری از آن در امور مختلف زندگی فردی و اجتماعی از تمایلات فطری انسان است. فطرت کمال‌ جویی انسان، وی را وادار به پیروی از بهترین الگوها برای رسیدن به کمال می‌کند.
وی افزود: در جامعه امروزی که دشمنان با تهاجمات فرهنگی خود سعی در جایگزینی الگوی مبتذل و غیر انسانی برای زنان و دختران دارد، الگو گرفتن از سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) راهگشای خوبی خواهد بود. مسیر زندگی پر برکتش این بانوی صدر اسلام می تواند همچون خورشیدی نور افشان روشنگر مسیر زندگی همه بانوان جهان باشد.
ساره فهیمی با استناد به کلام حضرت زهرا(سلام الله علیها) مبنی بر اینکه «یا ابن عمّ ما عهدتنی کاذبه و لا خائنه و لا خالفتک منذ عاشرتنی» و بیان اینکه  برای حفظ و استحکام بنیان خانواده باید از سبک زندگی فاطمی پیروی کنیم، گفت: کذب، خیانت و مخالفت مواردی هستند که هرگز در زندگی حضرت فاطمه(سلام الله علیها با حضرت علی(علیه السلام) وجود نداشت. عواملی که متاسفانه در برخی از خانواده ها با رعایت نکردن آن به فروپاشی بنیان خانواده می انجامد.
وی در پایان اظهار داشت: با الگو گرفتن از حضرت فاطمه زهرا(س) می توان به این نتیجه رسید که زن در عین پیشروی در عرصه ارزش های معنوی، می تواند در تمامی عرصه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیز حضور موثری داشته باشد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\کلات\فاطمی\Screenshot_۲۰۲۲-۰۱-۰۶-۱۶-۴۱-۳۰-1-1.png


 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات , ایام فاطمیه , نشست معرفتی
نسخه قابل چاپ