فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت ایام سوگواری فاطمیه؛

ویژه برنامه «یاس کبود» به همت کتابخانه شهید رجایی مشهد برگزار شد

همزمان با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) ویژه برنامه «یاس کبود» به همت کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) ویژه برنامه «یاس کبود» به همت کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان مشهد برگزار شد.

در ابتدا امیر عارف، مداح اهل بیت(ع) ضمن تسلیت ایام دهه فاطمیه و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: حضرت زهرا (س) در نزد مسلمانان ، برترین و والاترین مقام بانوی جهان در تمام قرون و اعصار را دارد، به طوریکه پیامبراکرم(ص)، حضرت زهرا را اولین و آخرین سرور زنان در تمام دنیا معرفی کرده است. حضرت زهرا(س) یکی از پنج عضو آل عبا است که نسل پیامبر(ص) را ایشان ادامه داند.
وی در رابطه با فعالیتهای اجتماعی و سیاسی حضرت فاطمه(س)، اظهار داشت: بعد از رحلت پیامبر (ص) و پیش آمدن جریان سقیفه، حضرت زهرا(س) موضع گیری‌ها و اعتراض‌هایی نسبت به بازپس گیری حق ولایت امام علی (ع) و بازستاندن فدک داشتند. حضرت فاطمه(س) در بحث غصب ولایت از امیرالمومنین(ع) در خانه ننشست، با سخنرانی ها و اعتراض‌هایش مواضع و خط سیاسی خود را به عنوان دختر رسول اکرم(ص) به همگان نشان داد.

امیر عارف تصریح کرد: وصیت نامه حضرت یک وصیت نامه کاملا سیاسی است، ایشان در وصیت نامه خود تاکید بسیار کردند که خاکسپاری شان در شب انجام شود
. یکی از دلایل حضرت برای تشییع و دفن مخفیانه این بود که ایشان به حضرت علی (ع) گفتند که دوست ندارم کسانی که به من ظلم و جفا کردند از محل دفن من با خبر شوند، زیرا آن‌ها دشمن من ودشمن رسول خدا هستند.


گفتنی است، این ویژه برنامه با برگزاری مداحی در وصف حضرت فاطمه زهرا(س) توسط امیر عارف به پایان رسید.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\مشهد\مداحی فاطمی-رجایی\WhatsApp Image 2022-01-10 at 10.49.09.jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\مشهد\مداحی فاطمی-رجایی\WhatsApp Image 2022-01-10 at 10.49.10.jpeg
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهید رجایی مشهد , ایام فاطمیه , مداحی
نسخه قابل چاپ