فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)؛

ویژه برنامه «یک روز غمگین» در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه برگزار شد

ویژه برنامه «یک روز غمگین» با محوریت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به همت کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، ویژه برنامه «یک روز غمگین» با محوریت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور عاطفه احمدزاده، کارشناس ارشد حوزه علمیه ریحانه الرسول و به همت کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

در ابتدا عاطفه احمدزاده، کارشناس ارشد حوزه علمیه ریحانه الرسول ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: حضرت زهرا (س) بانوی تراز اول در جهان آفرینش در همه جوانب و ساحت های زندگی  به عنوان «اُسوه حسنه» هستتند و به طور قطع در همه عرصه ها و ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی، بهترین و کامل ترین الگو نه تنها برای دختران و زنان ایران زمین بلکه بلکه برای همه جامعه بشریت به شمار می روند.
وی با اشاره به لزوم الگوی عینی و رفتاری اسلامی قابل درک برای کودکان امروز، افزود:  نیاز به الگوی رفتاری برای کودکان با توجه به تهاجمات فرهنگی یکی از الزامات جامعه امروز است. البته باید به مسئله توجه ویزه داشت که این الگو باید برای کودکان قابل فهم وهضم باشد. استفاده از بزرگان دینی می تواند یکی بهترین الگوهای قابل درک برای کودکان است.
عاطفه احمد زاده زن را رکن اصلی جامعه دانست و اظهار داشت: برای دختران و زنان امروز هیچ الگویی کاملتر و موثرتر از حضرت فاطمه زهرا(س) وجود ندارد. بانویی که در عنفوان جوانی در تمام سختی ها  همواره یار و یاور حضرت محمد(ص) و همسرشان حضرت علی(ع) بودند.
وی استفاده از ابزار قصه گویی و داستان نویسی برای درک بهتر کودکان از زندگی و شخصیت بزرگان و قهرمانان اسلامی و ایرانی را بسیار موثر دانست.
 
در ادامه مریم حسن زاده، رابط فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه با اشاره به اینکه ایام فاطمیه نماد عشق شیعیان به ولایت است، گفت: با ترویج سبک زندگی فاطمی به کودکان می توان زندگی آنان را متحول و زمینه اعتلای اجتماعی و فرهنگی را در آنان فراهم کرد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم «یک روز غمگین » به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، افزود: این ویژه برنامه با برگزاری  روضه خوانی، سخنرانی درباره سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) توسط عاطفه احمدزاده، مبلغ حوزه علمیه ریحانه الرسول و  خواندن دعاء حدیث کساء اجرا شد. 

گفتنی است، نمایشگاه کتاب با موضوع سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با رویکرد کسب معرفت نسبت به جوانب شخصیت آن بزرگوار در کتابخانه نیز به مدت ده روز برای علاقمندان برپا شد. 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهید بهشتی نربت حیدریه , فاطمیه
نسخه قابل چاپ