فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت انس کودکان با کتاب؛

کارگاه «خلاقیت و شادکامی با کتاب» در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس برگزار شد

کارگاه «خلاقیت و شادکامی با کتاب» با هدف انس بیشتر کودکان با کتاب به همت کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، کارگاه «خلاقیت و شادکامی با کتاب» با هدف انس بیشتر کودکان با کتاب به همت کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس برگزار شد.

الهه داوودی، کتابدار بخش کودک کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس گفت: هدف اصلی و یکی از مهمترین دلایل راه اندازی بخش کودک در کتابخانه های عمومی ایجاد انس و آشنایی بیشتر کودکان به عنوان قشر آینده ساز کشور با کتاب و کتابخوانی است. کودک کتابخوان علاوه بر افزایش دانش و آگاهی، درک بهتر و قدرت تصمیم گیری بهتر در مواقع حساس زندگی خود یکی از ارکان اصلی جامعه ای دانا و توانمند است.

در همین راستا کارگاه «خلاقیت و شادکامی  با کتاب» در بخش کودک  کتابخانه مرکزی  امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس  با هدف زمینه سازی فضا و فرصتی مناسب جهت ارتقای قدرت خلاقیت کودکان در برقراری ارتباط با شخصیت‌های موجود در داستانها برای گروه سنی 6 تا 9 سال برگزار شد.
در این کارگاه ابتدا از کودکان خواسته شده با تعریف یک قصه به شخصیت پردازی کاراکتر اصلی در ذهن خود بپردازند. در ادامه کودکان این تصویر سازی  ذهنی را به نقاشی تبدیل کرده و هر آنچه که از داستان را درک کردند به رشته تحریر درآورند. در واقع این امر موجب آماده سازی کودکان برای استفاده از قدرت تخیل و ذهنشان برای تصویرسازی و نوشتن مطالب می شود.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\مرکزی\کارگاه خلاقیت\WhatsApp Image 2022-01-04 at 08.00.23.jpeg


 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس , کارگاه خلاقیت و نشاط با کتاب , فرهنگ کتاب و کتابخوانی
نسخه قابل چاپ