فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار دلها؛

ویژه برنامه نشست معرفتی «ریشه یابی مکتب سلیمانی در سبک زندگی فاطمی» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان برگزار شد

همزمان با ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار دلها ویژه برنامه نشست معرفتی «ریشه یابی مکتب سلیمانی در سبک زندگی فاطمی» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، همزمان با ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار دلها ویژه برنامه نشست معرفتی «ریشه یابی مکتب سلیمانی در سبک زندگی فاطمی»  با حضور حجت الاسلام و المسلین علی اکبر روحانی مقدم، مدرس حوزه علمیه و مشاور خانواده و به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان برگزار شد.

در ابتدا علیرضا صغیر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان ضمن تسلیت ایام سوگواری فاطمیه و شهادت سردار حاج قاسم سلمیانی، گفت: سردار سلیمانی با منش و شخصیت خود واژه مقاومت را برای جهانیان معنا کرد و به الگویی بی بدیل برای همگان بخصوص نسل جوان تبدیل شد. از همین رو این وظیفه ما به عنوان یک دستگاه فرهنگی است که با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی علاوه بر معرفی و شناساندن بیشتر این شخصیت بزرگ به آحاد جامعه، راه این شهید بزرگوار را در اعتلای نام ایران و ایرانی ادامه دهیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلین علی اکبر روحانی، مدرس حوزه علمیه و مشاور خانواده ضمنن ضمن تشکر از برگزاری این قبیل برنامه توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان، گفت: سردار سلیمانی اسطوره ای خاص در عرصه جهاد در راه خدا، مقاومت در مقابل زورگویان و صیانت از مظلومان جهان است که نه تنها مردمان ایران زمین بلکه سایر کشورهای اسلامی بالاخص کشورهای همسایه نیز به وجود ایشان افتخار میکردند. فردی که در زیر سایه نام و وجودش آرامش و امنیت در مناطق بحران زده جنگی برقرار بود.
وی افزود: این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد و همواره نگاهش به افق نگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دوخته شده بود.
حجت الاسلام و المسلمینی علی روحانی مقدم در ادامه به توضیحاتی پیرامون سبک زندگی فاطمی و پرورش قهرمانانی همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با الگو گرفتن از زندگی و منش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پرداخت.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\بجستان\گرامیداشت سلیمانی\photo_2022-01-08_10-15-13.jpg
 
كلمات كليدی : اداره کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان , ایام فاطمیه , نشست معرفتی , سردار حاج قاسم سلیمانی
نسخه قابل چاپ