فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف کسب مهارتهای زندگی؛

کارگاه «موفقیت، تغییر یا تقدیر» در کتابخانه مهندس مسعود مختاری تربت حیدریه برگزار شد

کارگاه «موفقیت، تغییر یا تقدیر» با محوریت کسب مهارتهای زندگی به همت کتابخانه عمومی مهندس مسعود مختاری شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کارگاه «موفقیت، تغییر یا تقدیر» با محوریت کسب مهارتهای زندگی با حضور علیپور صنوبری، روانشناس و مدرس دانشگاه و به همت کتابخانه عمومی مهندس مسعود مختاری شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

در ابتدا علی علیپور، روانشناس و مدرس دانشگاه، با طرح سوال چرا باید تقدیر را تغییر دهیم، گفت: بصورت کلی افراد به دو دسته تقسیم می شوند کسانی که سرنوشت خود را رقم می زنند و کسانی که خود را به دست تقدیر سپرده و هیچ تلاشی برای رقم زدن آینده و سرنوشت خود انجام نمی دهند.
وی تصریح کرد: دسته دوم معتقد هستند سرنوشت آن ها غیر قابل تغییر است و آن چه که سرنوشت برایشان رقم زده اتفاق خواهد افتاد. در واقعع آنان ترجیح می دهند به روند زندگی معمولی خود تا لحظه مرگ بدون هیچ تلاشی ادامه دهند و به عبارتی خود را تسلیم سرنوشت می کنند. اما دسته اول همواره به فکر تکاپو، پویایی وتغییر مسیر زندگی خود به دنبال آینده ای روشن هستند. آنان معتقد هستند که هیچگاه برای تغییر و مبارزه با مشکلات دیر نیست.

علی علیپور با اشاره به پنج قانون اصلی در زندگی برای انجام تغییرات گفت: برای پیشرفت و روند رو به رشد در مسیر زندگی باید به پنج جمله «همه قادر به تغییر هستیم»، « صددرصد مسئولیت تغییر بر عهدۀ خود ماست»، «تغییر را از خودم شروع کنم»، «همۀ ما نیاز به تغییر داریم» و «تغییر را از همین لحظه شروع کنیم» توجه ویژه داشته باشیم.

وی افزود: در هیچ عصری و جامعه ای فرمولی ثابت و واحد برای ایجاد تغییر در زندگی وجود ندارد. تنها فرمول و اصل در تغییر زندگی، خواسته و اراده درونی فرد است، در واقع خواست و اراده افراد ست که باعث تغییر مقدارت در زندگی انسان می شود. به عبارت ساده تر تغییر زندگی، رفتار و عملکرد انسان از درون خود او برمی خیزد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\تربت حیدریه\کارگاه موفقیت\WhatsApp Image 2022-01-05 at 20.13.30 (1).jpeg
Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\تربت حیدریه\کارگاه موفقیت\WhatsApp Image 2022-01-05 at 20.13.29.jpeg


 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهید بهشتی نربت حیدریه , کارگاه موفقیت , سرنوشت , علی علیپور
نسخه قابل چاپ