فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل؛

جلسه تکریم و معارفه سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گلبهار برگزار شد

جلسه تکریم و معارفه سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گلبهار با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و سرپرست فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه تکریم و معارفه حامد ملاامیری، سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گلبهار  با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و مهدی دونده، سرپرست فرمانداری شهرستان برگزار شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\اداره کل\400+10+15بازدید گلبهار\final\WhatsApp Image 2022-01-08 at 08.55.13.jpeg
در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تشکر از تلاشهای مریم نوروزی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چناران و سرپرست اسبق کتابخانه های عمومی شهرستان گلبهار گفت: باعث مباهات و افتخار است که با پیگیری انجام شده از طرف مریم نوروزی، سرپرست اسبق کتابخانه های عمومی شهرستان گلبهار ، دو کتابخانه عمومی دیگر به مجموعه کتابخانه های این شهرستان اضافه شده است. در همین راستا می توان به جرات گفت با توجه به جمعیت و تازه تاسیس بودن شهرستان در حوزه فضای کتابخانه ای، شهرستان گلبهار از جایگاه مناسبی در سطح کشور برخوردار است.
وی با اشاره به انتصاب حامد ملاامیری به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گلبهار ، اظهار داشت: با توجه به سابقه قابل ملاحظه حامد ملاامیری در حوزه فرهنگی می توان از ایشان به عنوان مشاور فرهنگی شهرستان نیز بهره برد تا بتوانیم به امید خدا در آینده شاهد اتفاقات خوب فرهنگی در شهرستان باشیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از ارکان اصلی مجموعه کتابخانه های عمومی، انجمن کتابخانه های عمومی هر شهرستان است، افزود: انجمن کتابخانه های عمومی به عنوان پارلمان کتابخانه ها قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی در مجموعه کتابخانه ها دارند و هر آنچه که برای توسعه کتابخانه ها نیاز است را تصمیم گیری و به قانون تبدیل می نمایند.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\اداره کل\400+10+15بازدید گلبهار\final\WhatsApp Image 2022-01-08 at 08.55.12 (1).jpeg
در ادامه مهدی دونده، سرپرست فرماندار شهرستان گلبهار ضمن تسلیت ایام دهه فاطمیه گفت: متاسفانه نه تنها در ایران بلکه در کل جهان با مشکل کاهش میل به کتاب و کتابخوانی مواجه هستیم. چرا که در بیشتر موارد فارغ از صحت وسقم مطالب به جای استفاده از منبع معتبر کتاب، از منابعی همچون فضاهای مجازی استفاده می کنند.
وی تصریح کرد: این مسئله باعث شده است که روند کار فرهنگی بسیار مشکل و با معضلاتی روبر و شود. جذب جامعه بالاخص قشر جوان و آینده ساز به سمت کتابخانه ها در صورتی موفقیت آمیز است که به ذائقه و سلیقه آنان نیز در چهارچوب های ایرانی اسلامی توجه ویژه شود.
مهدی دونده با اشاره به روند رو به رشد افزایش جمعیت شهرستان گلبهار با توجه به مهاجرت های انجام شده، افزایش فضاهای کتابخانه ای را یکی از مسائل مهم دانست.

در پایان مریم نوروزی، سرپرست اسبق کتابخانه های عمومی شهرستان گلبهار به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت. همچین حامد ملاامیری نیز به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گلبهار معرفی شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\اداره کل\400+10+15بازدید گلبهار\final\WhatsApp Image 2022-01-08 at 08.55.09.jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\اداره کل\400+10+15بازدید گلبهار\final\WhatsApp Image 2022-01-08 at 08.55.06.jpeg

 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه های عمومی شهرستان گلبهار , تکریم و معارفه
نسخه قابل چاپ