فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای زندگی و شخصیت سردار سلیمانی؛

نشست کتاب خوان آنلاین با حضور دو نویسنده به همت سه کتابخانه شهرستان گناباد برگزار شد

نشست کتاب خوان آنلاین با محوریت زندگی و شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور دو نویسنده به همت کتابخانه های عمومی شهید مطهری، امام جعفرصادق(ع) و حاج عبدالهی نوقاب شهرستان گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست کتاب خوان آنلاین با محوریت زندگی و شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور محمد حسینخانی، نویسنده کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» و منیره میرزایی، نویسنده کتاب «آرزوی گل سرخ» به همت کتابخانه های عمومی شهید مطهری، امام جعفرصادق(ع) و حاج عبدالهی نوقاب شهرستان گناباد برگزار شد.

در ابتدا محمد حسینخانی، نویسنده «من قاسم سلیمانی هستم» گفت:  کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» با هدف آشنایی بیشتر جامعه به ویژه قشر کودک و نوجوان با زندگی، شخصیت و رشادتهای یکی از بزرگ مردان تاریخ ایران سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به رشته تحریر درآمد. این کتاب در 20 صفحه و با بهره گیری از تصاویر زیبا با روایت داستانهایی از زندگی حاج قاسم به چاپ رسید و همزمان با اربعین شهادت سردار رونمایی شد.
وی در با اشاره به برخی از سجایای اخلاقی و رفتاری حاج قاسم سلیمانی، افزود: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، فردی توحیدی، ولایت مدار و شجاع بود. کسی که در مقابله با دشمنان بسیار سرسخت و همان اندازه نسبت به کودکان و ضعفا مهربان بود.

در ادامه منیره میرزایی، نویسنده کتاب «آرزوی گل سرخ»  در رابطه با انگیزه خود از نگارش کتاب گفت: جرقه نوشتن این کتاب همزمان با روز شهادت سردار و با دیدن یک نماهنگ تلویزیونی زده شد.
وی با بیان اینکه کتاب «آرزوی گل سرخ» ویژه گروه سنی کودکان است، افزود: هدف من از نوشتن داستان «آرزوی گل سرخ»، معرفی و شناساندن قهرمان های واقعی به کودکان در دنیای حقیقی و واقعی بوده است. کودکان در برهه ای از زندگی هستندکه به دنبال قهرمانانی در زندگی خود هستند و پس از آشنایی با آنها با این قهرمانان همذات پنداری می کنند؛ در نتیجه شناساندن قهرمان های واقعی ایران زمین به این قشر می تواند کمک شایانی برای ساخت آینده ای موفق تر برای کودکان شود.

منیره میرزایی در پایان به معرفی کتابهای «سرزمین دانه» با محوریت معاد، «در جستجوی خدا» با محوریت توحید برای گروه سنی کودکان؛ «اشک و لبخند» با محوریت زندگینامه شهیدان مدافع حرم و «تاج بندگی» با محوری حجاب برای گروه سنی نوجوانان از آثار خود پرداخت.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\گناباد\نشست کتابخوان-مطهری\WhatsApp Image 2022-01-04 at 13.47.10 (1).jpeg
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهید مطهری گناباد , کتابخانه امام جعفرصادق(ع) گناباد , کتابخانه حاج عبداللهی نوقاب گناباد , نشست کتابخوان , منیره میرزایی , محمد حسینخانی , من قاسم سلیمانی هستم , آرزوی گل سرخ
نسخه قابل چاپ