فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با سالروز شهادت سردار دلها؛

مستند «قاسم» در کتابخانه شهید هاشمی نژاد بیدخت گناباد پخش شد

همزمان با دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، سردار دلها، مستند «قاسم» در کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد بیدخت شهرستان گناباد پخش شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، سردار دلها، مستند «قاسم»  در کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد بیدخت شهرستان گناباد پخش شد.

عفت جزایری، مسئول کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد بیدخت شهرستان گناباد گفت : مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره رویکرد سردار سلیمانی نکاتی فرمودند که جزء نیازها و درسهای زندگی هر فردی محسوب می شودف «رفیق خوب و عزیز و خوشبخت ما شهید سلیمانی، هم شجاع و هم با تدبیر بود. صرف شجاعت نبود. برخی شجاعت دارند ولی تدبیر و عقل لازم را برای شجاعت ندارند. برخی اهل تدبیر هستند ولی دل و جگر لازم برای اجرای آن تدبیر را ندارند. این شجاعت و تدبیر توامان فقط در میدان نظامی هم نبود، بلکه در میدان سیاست هم همینطور بود. بنده بارها به دوستانی که در عرصه سیاسی فعال هستند می‌گفتم که رفتار و کارهای او را مورد توجه داشته باشند. از همه این‌ها بالاتر اخلاص او بود.مکتب حاج قاسم سلیمانی و درس های بزرگ آن این ابزار شجاعت و ابزار تدبیر را مخلصانه خرج می‌کرد. اهل ریا و تزویر نبود. اخلاص خیلی مهم است و باید در خودمان آن را تمرین کنیم».

وی،  هدف از نمایش این مستند را ادای احترام به ساحت شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی و معرفی و شناساندن این شخصیت بزرگ به واسطه دلاوری ها، شجاعت و رشادت هایش  دانست و افزود: مستند«قاسم» محصول مرکز مستند حقیقت است که نگاهی متفاوت به زندگی این قهرمان ملی و الگوی مقاومت دارد.
گفتنی است، مستند «قاسم» به تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی، کارگردانی مهدی فارسی و نویسندگی محمدرضا ابوالحسنی تولید شده است.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\گناباد\پخش مستند حاج قاسم\WhatsApp Image 2022-01-04 at 8.33.49 AM.jpeg


 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهید هاشمی نژاد بیدخت گناباد , مستند قاسم , حاج قاسم سلیمانی
نسخه قابل چاپ