فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف کسب مهارتهای زندگی؛

کارگاه « آموزش مهارت های سبک زندگی ایرانی و اسلامی» در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه برگزار شد

کارگاه « آموزش مهارت های سبک زندگی ایرانی و اسلامی» با هدف کسب مهارتهای زندگی به همت کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کارگاه « آموزش مهارت های سبک زندگی ایرانی و اسلامی» با هدف کسب مهارتهای زندگی با حضور مرضیه هراتی نیا، کارشناس مهارتهای سبک زندگی به همت کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

در ابتدا مرضیه هراتی نیا، کارشناس شناخت گیاهان دارویی و مهارتهای سبک زندگی به تشریح مباحثی همچون مدیریت بحران در زندگی، عوامل بروز و راهکارهای حل بحران، مسئولیت‌های زندگی، کاهش مشکلات زندگی و آشنایی افراد با روش‌های برقراری ارتباط با یکدیگر در خانواده پرداخت.

وی یکی از راهکارهای مقابله با سبک زندگی غربی و غیراسلامی را برجسته کردن تأکیدات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در خصوص سبک زندگی اسلامی ایرانی عنوان کرد و گقت: سبک زندگی اسلامی و ایرانی ما فرهنگی غنی است که باید به آن توجه کنیم و به این اصالت اسلامی و ایرانی خودمان افتخار و در حفظ آن کوشا باشیم.
مرضیه هراتی نیا افزود: یکی از نیازهای جامعه امروز با توجه به تهاجمات وهجمه های فرهنگی و رواج غرب زدگی در میان جامعه به ویژه نسل جوان و آینده ساز کشور ترویج و آموزش روشها و مهارتهای سبک زندگی اسلامی با محوریت آموزه‌های قرآن و روایات تبیین شده است.

در پایان مریم حسن زاده، رابط فرهنگی شهرستان تربت حیدریه عملکرد موفق کتابخانه های عمومی را در شکل گیری سبک زندگی مردم آن جامعه مهم خواند و گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و کارگاه های آموزشی کمک شایان به شکل گیری جامعه ای سالم و پیشرو می کنند  و این یکی از اهداف اصلی کتابخانه های عمومی است

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\تربت حیدریه\کارگاه سبک زندگی\WhatsApp Image 2022-01-02 at 07.49.41 (1).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\تربت حیدریه\کارگاه سبک زندگی\WhatsApp Image 2022-01-02 at 07.49.57.jpeg
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهید بهشتی نربت حیدریه , کارگاه آموزشی , سبک زندگی اسلامی
نسخه قابل چاپ