فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با روز بصیرت و میثاق با ولایت انجام شد؛

حضور پرشور کتابداران کتابخانه های عمومی تربت حیدریه در مراسم سالروز گرامیداشت حماسه 9 دی

کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه در مراسم سالروز گرامیداشت حماسه 9 دی حضوری پرشور و حماسی داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه در مراسم سالروز گرامیداشت حماسه 9 دی حضوری پرشور و حماسی داشتند.

در این مراسم ابتدا علی اکبر کی پور، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه با بیان اینکه حماسه 9دی علاوه بر منظر ملی از حیث منطقه ای نیز حائز اهمیت است، گفت:  اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که همگان بدانند، انقلاب اسلامی ایران در نهم دی ماه 1357 و چهل و سه روز زودتر از دیگر نقاط کشور در این شهرستان به ثمر نشست.
وی افزود: بر این اساس بین حماسه نهم دی سال 57 مردم شهرستان تربت حیدریه و حماسه ملی مردم ایران در نهم دی سال 88، چند وجه اشتراک وجود دارد که مهمترین آن تبعیت از امام زمان خویش است.

در ادامه آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه گفت: نهم دی ماه سالروز حماسه مردان، زنان و جوانان با بصیرتی است که در حفظ و حراست از گوهر بی بدیل انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، تصویری عزتمند و با اقتدار از صیانت و پاسداری از منافع ملی و ارزش های دینی و اسلامی را به رخ جهانیان کشید.
وی با اشاره به جمله تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص قیام انقلابی نهم دی ماه مردم تربت حیدریه در سال 57، گفت: بی شک نهم دی ماه برای مردم ایران و خصوصا مردم مومن شهرستان تربت حیدریه یکی از مناسبت های بزرگ، به یادماندنی و نماد بصیرت و رجوع به اهداف الهی و بنیادین انقلاب می باشد.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم نمایشگاه کتابی با موضوع انقلاب اسلامی، حماسه نهم دی و روز بصیرت از طرف اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه برای علاقمندان بر پا شد.
 
كلمات كليدی : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه , حماسه 9 دی
نسخه قابل چاپ