فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای غنی سازی ایام فراغت؛

کلاس آموزش «خوشنویسی با قلم نی» در کتابخانه شهید ابدی گناباد برگزار شد

کلاس آموزش «خوشنویسی با قلم نی» با هدف غنی سازی ایام فراغت در کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری شهرستان گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کلاس آموزش «خوشنویسی با قلم نی» با هدف غنی سازی ایام فراغت در کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری شهرستان گناباد برگزار شد.

فاطمه دهقان، مسئول کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری شهرستان گناباد، گفت: خوشنویسی هنر زیبا نوشتن است به بیان ساده تر خوشنویسی هنری است که به واسطه فرم دادن نشانه های نوشتاری با چیدمان درست زیبایی ظاهری و بصری کلمات را دو چندان می کند. به عبارت دیگر خوشنویسی از مهارت ها و فنونی است که برای جایگذاری و نوشتن حروف به گونه ای که تناسب، هماهنگی، ریتم، خلاقیت و همبستگی را نشان دهد، به کار می رود.
وی افزود: خوشنویسی برای مسلمانان اهمیت خاصی داشته و آن را هنر تجسم کلام وحی می دانستند و به عنوان والاترین هنر مورد توجه است.

از همین رو و در راستای حفظ و ترویج این هنر اصیل ایرانی کلاس آموزش خوشنویسی با قلم نی با حضور محمد فغانی، استاد خوشنویسی در سطوح مقدماتی، خوش و عالی در کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری شهرستان گناباد برگزار شد.

گفتنی است، کلاسهای خوشنویسی با قلم نی از تابستان سال 1400 تا پایان اسفند ماه 1400 در روزهای پنج شنبه ویژه اعضای کتابخانه در حال برگزاری است.
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهید ابدی شهری گناباد , ایام فراغت
نسخه قابل چاپ