فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف پرورش استعدادهای نوظهور؛

نخستین جلسه محفل ادبی«فروغ وحدت» در کتابخانه شهید مفتح مشهد برگزار شد

نخستین جلسه محفل ادبی«فروغ وحدت» با هدف پرورش استعدادهای نوظهور در کتابخانه عمومی شهید مفتح شهرستان مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نخستین جلسه محفل ادبی«فروغ وحدت» با هدف پرورش استعدادهای نوظهور در کتابخانه عمومی شهید مفتح شهرستان مشهد برگزار شد.

محفل ادبی«فروغ وحدت» کتابخانه عمومی شهید مفتح شهرستان مشهد با معرفی رضا قربانی، شاعر بومی به عنوان دبیر محفل و طاهره بهره مند، مسئول کتابخانه عمومی شهید مفتح به عنوان مسئول  محفل ادبی و جمعی از شاعران و فعالان حوزه ادبیات همزمان با آغاز ایام دهه فاطمیه آغاز به کار کرد.

در نخستین جلسه محفل ادبی«فروغ وحدت» رضا قربانی، دبیر محفل ادبی گفت: هدف از تشکیل و فعالیت این محفل شناسایی و پرورش استعدادهای جوانان نوقلم در عرصه ادبیات با استفاده از تجربیات نویسندگان و شاعران با تجربه است. امروز اعتلای فرهنگ ناب و ادبیات اصیل ایرانی با توجه به هجمه های فرهنگی یکی از ضروریات و الزامات محسوب می شود.

در ادامه محمد جواد منوچهری، عضو محفل ادبی «فروغ وحدت» گفت: شعر باید علاوه بر تعالی انسان باعث جلا بخشیدن به روحو جان انسان شود. در تاریخ کهن ادبیات ایران زمین شاعرانی همچون سعدی، فردوسی، حافظ و مولوی با عروج روح انسان از فرش به عرش شده اند.
وی در ادامه به خوانش رباعی از سروده های خود در وصف حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخت:
باید که نبیند عشق در خود خللی
وقتی که وسط کشیده شد پای ولی
در مرثیه ی حضرت زهرا بنویس
مظلوم ترین فدایی راه علی
 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , کتابخانه شهید مفتح مشهد , محفل ادبی
نسخه قابل چاپ