فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف افزایش تعاملات فرهنگی؛

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه با فرماندار جدید شهرستان دیدار و گفتگو کرد

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه در راستای افزایش تعاملات فرهنگی با فرماندار جدید شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه در راستای افزایش تعاملات فرهنگی با علی اکبر کی پور، معاون استاندار و فرماندار ویژه جدید شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا علی اکبر کی پور، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه ضمن تأکید بر حساسیت و دشواری مسیر فرهنگی در جامعه گفت: اگر بخواهیم در حوزه فرهنگی به پیشترفت های لازم دست یابیم، ابتدا باید بن مسئولین فرهنگی شهرستان و خیرین تعامل ویژه ای برقرار شود و نتیجه این تعامل کاهش دغدغه های فرهنگی در سطح شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد: توجه کردن به حوزه فرهنگی به ویژه در میان جوان به اندازه ای است که بارها از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان یک اصل مهم نام برده شده است. این مسئله نشان از اولویت و اهمیت برنامه های فرهنگی در کشور است.

علی اکبر کی پور یکی از عوامل موثر موفقیت در مسیر برنامه های فرهنگی نگاه دقیق،دلسوزانه، متعهدانه مسئولین دانست.

در ادامه آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه ضمن تبریک انتصاب فرماندار جدید شهرستان و ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: بینش، بصیرت و آگاهی حاصل فرهنگ کتاب و کتابخوانی است در همین راستا کتابخانه‌های عمومی بهترین مکان برای توسعه آگاهی، بینش و بصیرت می باشند.

وی ضمن اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در ارتقای سطح فرهنگی شهروندان، افزود: امیدواریم با توجه به نگاه ویژه جنابعالی به حوزه فرهنگ اتفاقات خوبی در شهرستان در حوزه رشد و اعتلای فرهنگ کتاب کتابخوانی صورت گیرد.

آذر فرقانی  تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای فرهنگی شهرستان تربت حیدریه، توسعه کتابخانه‌های عمومی به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی بسیار تأثیر گذار می باشد و از همین رو امیدوارم با مساعدت فرمانداری شاهد احداث کتابخانه مرکزی در آینده ای نزدیک باشیم.

 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه , فرماندار شهرستان تربت حیدریه , کتابخانه مرکزی تریت حیدریه
نسخه قابل چاپ