فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در آستانه 9 دی؛

خوانش کتاب «فتنه تغلب» و تببین مساله فتنه به همت اداره کتابخانه های عمومی کاشمر انجام شد

در آستانه 9 دی خوانش کتاب «فتنه تغلب» و تببین مساله فتنه به همت اداره کتابخانه های عمومی کاشمر انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در آستانه سالروز حماسه ملی 9دی و دهه بصیرت به همت اداره کتابخانه های عمومی کاشمر نشست معرفی و خوانش کتاب «فتنه تغلب» و همچنین تبیین مساله فتنه در کتابخانه عمومی شهید مدرس کاشمر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر طاهری، امام جمعه شهرستان کاشمر در این نشست با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: مردمی که به مطالعه روی بیاورند عاقبت بخیر می شوند چرا که تامین غذای فکر و عقل انسان به مطالعه است و آن ها که بیشتر مطالعه می کنند دیرتر دچار فرسودگی و افسردگی می شوند.
وی افزود: آنچه برای ما اضطراب ایجاد می کند، جهل است و لذا با توجه به مشکلات امروز جامعه، اگر اهل مطالعه نباشیم دچار یاس و ناامیدی خواهیم شد.
امام جمعه شهرستان کاشمر  با تقدیر از برنامه های اداره کتابخانه ها، افزود: این که اداره کتابخانه های عمومی تلاش می کند که کتابخوانی عمومی و مطالعه عمومی را ترویج کند برای جامعه بسیار مفید است و لذا مانند ورزش همگانی باید مطالعه همگانی هم در دستور کار باشد.
وی سپس با اشاره به معرفی و خوانش کتاب «فتنه تغلب» خاطرنشان کرد: کتابی که برای معرفی انتخاب شده است، هم بروز است و هم از هیجان کافی برای مطالعه برخودار است به ویژه آنکه پشت صحنه هایی از فتنه 88 را بیان می کند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر طاهری، با اشاره به حوادث فتنه 88 ادامه داد: آن فتنه در واقع یک فتنه فرهنگی هم بود چرا که وقتی شما دلداده دشمن خودت بشوی و آن دشمن به جای شما تصمیم بگیرد در واقع دچار فتنه فرهنگی شده ای.
وی افزود: در فتنه 88 عده ای دنبال مقاصدی بودند اما سوال این است که آیا حتی اگر مقصد و هدف ما هم هدف مقدسی باشد باز هم این اجازه را داریم که از هر ابزاری برای رسیدن به آن هدف استفاده کنیم؟
امام جمعه کاشمر گفت: دعوت رهبر انقلاب در ایام فتنه به رعایت قانون بود و آن چیزی که در شرایط فتنه و اختلاف می تواند به اختلافات پایان دهد بازگشت به قانون است اما متأسفانه در آن سال عده ای به قانون تن نداند و آن شرایط سخت را بر کشور تحمیل کردند.

محمد فیض عارفی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر گفت: در فتنه 88 ما شاهد یک متن و ظاهر بودیم که همان حوادث و موضع گیری هایی بود که رسانه ای می شد اما حوادث و رایزنی ها و موضع گیری های دیگری هم وجود داشت که در آن زمان رسانه ای نشد و اکنون در کتاب «فتنه تغلب» بخشی از آن ها منتشر شده است لذا با مطالعه این کتاب، مطالبی را خواهید خواند که شاید تا کنون در هیچ جا نشنیده باشید.
وی افزود: کتاب «فتنه تغلب» کتاب جذابی است که می تواند برای دست یابی به نگاه درست به حوادث فتنه 88 به ما کمک کند چرا که در این کتاب مطالب ناگفته ای از موضع گیری های سران نظام، سران فتنه، دوستان و دشمنان انقلاب بیان می شود.
فیض عارفی در ادامه به خوانش بخش هایی از این کتاب پرداخت و از همگان دعوت کرد نسبت به تهیه و مطالعه این کتاب اقدام کنند.

گفتنی است، در ابتدای این نشست رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر با معرفی کتاب «فتنه تغلب» گفت: این کتاب که توسط انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری منتشر شده است به بیان مطالبی از متن و فرامتن فتنه 88 می پردازد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0دی\کاشمر\خوانش کتاب فتنه تغلب\image_2021_12_29-13_44_27_99_M13.jpg

 
كلمات كليدی : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی , اداره کتابخانه های عمومی کاشمر , خوانش کتاب , کتاب فتنه تغلب , امام جمعه شهرستان کاشمر
نسخه قابل چاپ