فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با هفته کتاب؛

ویژه برنامه «منبر کتاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی سبزوار برگزار شد

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ویژه برنامه «منبر کتاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ویژه برنامه «منبر کتاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار با همکاری کانون فرهنگی هنری مساجد برگزار شد.

در ابتدا معصومه فلاحی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار با اشاره به اهمیت جایگاه کتاب و کتابخوانی در جامعه، گفت: برای ایجاد و ساختن جامعه ای پیشرفته و آگاه باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی را به عنوان یک اصل در جامعه گسترش دهیم. و برای دست یابی به این مهم نه تنها مجموعه کتابخانه های عمومی بلکه تمامی دستگاه های اجرایی با توجه به بیانیه  گام دوم انقلاب و در راستای لبیک گویی به دغدغه های کتاب محور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باید در این مسیر همکاری، همراهی و هم افزای لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین بلقان آبادی، امام جماعت مسجد المهدی(عج) در رابط با نقش کتاب و کتابخوانی در زندگی افراد گفت: برای نهادینه کردن عادت مطالعه در خانواده باید زمانی را صرف مطالعه کتاب و این امر را به یک قانون در خانواده تبدیل کرد.   
وی خواستار اجرای برنامه ها و فعالیتهای متنوع فرهنگی در زمینه رشد اندیشه های معنوی و شکوفایی استعداد های نوجوانان و جوانان با محوریت معرفی کتابهای موثر و مفید بصورت مستمر شد و افزود: ترویج معارف و آموخته های دینی در راستای آموزش راهکارهای زندگی سالم قدمی موثر در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و افزایش فرهنگ دینی و عمومی جامعه است.
امام جماعت مسجد المهدی(عج) در پایان کتاب «چشمه های بهشت» نوشته محمد هادی زاهدی را معرفی و به خوانش بخشی از آن پرداخت.

گفتنی است، در پایان برنامه مرتضی پور لطفی، کتابدار کتابخانه عمومی زنده یاد فرامرز ناوی سبزوار نیز به معرفی منابع یازدهمین جشنواره رضوی و ارائه توضیحاتی در رابطه با نحوه شرکت در این جشنواره پرداخت.  

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\سبزوار\منبر کتاب\منبر کتاب.jpg2.jpg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\سبزوار\منبر کتاب\منبر کتاب 1.jpg
 
نسخه قابل چاپ