فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور نویسنده بومی؛

کارگاه «هنر قصه گویی خلاق» به همت کتابخانه عمومی امامزاده محمدعابد کاخک گناباد

همزمان با گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کارگاه هنر «قصه گویی خلاق» با حضور نویسنده بومی حوزه کودک و نوجوان به همت کتابخانه عمومی امامزاده محمدعابد (ع) کاخک شهرستان گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کارگاه هنر «قصه گویی خلاق» با حضور نویسنده بومی حوزه کودک و نوجوان به همت کتابخانه عمومی امامزاده محمدعابد (ع) کاخک شهرستان گناباد برگزار شد.

در ابتدا زهرا فرهنگی، نویسنده بومی حوزه کودک و نوجوان شهر کاخک گفت: معجزه داستان «نوشتن» و معجزه نوشتن «قلم به دست گرفتن» است.
وی در رابطه با تصویرگری کتاب کودک، افزود: امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و یاری گرفتن از رایانه برخی ویژگی های بصری مانند حجم تصویر را می توان به راحتی در راستای جذب کودکان به کتاب انجام داد.
 
در ادامه، مژگان احمدپور کاخکی، مسئول کتابخانه عمومی امامزاده محمدعابد(ع) کاخک شهرستان گناباد ضمن تبریک ایام هفته کتاب گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی قصه‌گویی، داستان‌نویسی در کتابخانه ها که از مراکز مهم فرهنگی و اجتماعی هر شهر محسوب می شوند باعث آشنایی بیشتر و بهتر مخاطبان بویژه قشر کودک و نوجوان به کتابخانه، کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه و در نتیجه نشاط اجتماعی می شود.
وی افزود: انجام فعالیت های متنوع فرهنگی در بستری متفاوت و خلاق، باعث پویایی و روابط اجتماعی نوجوانان در جامعه می شود.

در حاشیه این کارگاه 4 نسخه از کتاب «دیو و دهکده» ویژه رده سنی کودکان به ارزش تقریبی هجده هزار ریال و یک نسخه کتاب «پردازش تصویر آفات گیاهی به روش هوشمند» به ارزش تقریبی سیصد وپنجاه هزار ریال توسط زهرا فرهنگی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان شهر کاخک به کتابخانه عمومی امامزاده محمدعابد (ع) اهدا کرد.

گفتنی است، در پایان ایستگاه نقاشی با موضوع «کتاب و کتابخوانی» و همچنین رنگ آمیزی صفحات کتاب «دیو و دهکده» با مشارکت حاضرین در کارگاه انجام شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\گناباد\قصه گویی خلاق امامزاده کاخک\763d8e8f-f149-472f-b572-1cc6957e239f.jpg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\گناباد\قصه گویی خلاق امامزاده کاخک\8a6e22b2-ce5a-4ef7-863b-923aadb92779.jpg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\گناباد\قصه گویی خلاق امامزاده کاخک\1a391a83-496c-4b67-a65e-10fa2b7bb97b.jpg
 
نسخه قابل چاپ