فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور نویسنده کتاب برگزار شد؛

رونمایی از کتاب «درآمدی بر ادبیات» در کتابخانه شهید مطهری مشهد

مراسم رونمایی از کتاب «درآمدی بر ادبیات» تالیف نسرین قدمگاهی به همت محفل ادبی «بهار» کتابخانه عمومی شهید مطهری مشهد برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌رضوی؛ همزمان با هفته کتاب، آئین رونمایی از کتاب «درآمدی بر ادبیات» تالیف نسرین قدمگاهی به همت محفل ادبی «بهار» کتابخانه عمومی شهید مطهری مشهد مقدس برگزار شد.

 مجتبی ابوالقاسمی، دبیر محفل ادبی بهار کتابخانه عمومی شهید مطهری مشهد مقدس در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ایام هفته کتاب، جلسات محفل ادبی بهار و دورهمی شاعران و ادیبان علاقه‌مند به شعر و ادب را فرصت مغتنمی برای تبادل اندیشه و اشعار و سروده‌های جدید شاعران و اعضای انجمن عنوان کرد.
 وی برگزاری آیین رونمایی از کتاب یکی از اعضای انجمن ادبی را زمینه‌ای برای ایجاد اشتیاق و شور و نشاط اعضای انجمن و تلاش آنها برای تهیه مجموعه اشعار و چاپ و انتشار آن دانست.

 در ادامه این مراسم نسرین قدمگاهی، مؤلف کتاب" درآمدی بر ادبیات" از محفل ادبی بهار کتابخانه عمومی شهید مطهری جهت برگزاری جلسه و رونمایی از کتاب خود تقدیر کرد.
وی ادامه داد: کتاب "درآمدی بر ادبیات" شامل سه بخش ادبیات کلاسیک از دوران رودکی تا دوران پروین اعتصامی ادامه می‌یابد.
قدمگاه بخش دوم کتاب شامل نثر کلاسیک فارسی را از دوران ابوعلی بلعمی تا نثر طسوجی در کتاب داستان‌های هزارویک‌شب عنوان کرد.
وی در معرفی بخش سوم کتاب گفت: در بخش سوم این کتاب به ادبیات معاصر فارسی پرداخته شده‌است.
نسرین قدمگاهی در ادامه بخشی از کتاب از بخش ادبیات کلاسیک و غزلی از خواجه حافظ شیرازی با مطلع زلف بر باد مده تا ندهی بر بادم ناز بنیاد مکن تا نکنی بنیادم را تشریح کرد.

استاد جلال کیانی استاد دانشگاه نیز در این جلسه" درآمدی بر ادبیات" را از عصاره ای از ادب ایران‌زمین عنوان کرد و گفت: این کتاب می‌تواند برای تدریس در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

درادامه این جلسه شاعران عضو محفل ادبی بهار به قرائت اشعار خود پرداختند.

در این بخش بهاره تقی پور، زهرا عراقی، زهرا رسولی، آسیه صمصامی، ، غلامرضا محمدی، محمد مهدی ناصری ،حسن عارفی مهر و جلال کیانی به قرائت اشعار خود پرداختند.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\مشهد\رونمایی از کتاب درآمدی بر ادبیات-مطهری\WhatsApp Image 2021-11-23 at 08.28.41 (4).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\مشهد\رونمایی از کتاب درآمدی بر ادبیات-مطهری\WhatsApp Image 2021-11-23 at 08.28.41 (3).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\مشهد\رونمایی از کتاب درآمدی بر ادبیات-مطهری\WhatsApp Image 2021-11-23 at 08.33.35.jpeg
 
نسخه قابل چاپ