فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در هفته کتاب انجام شد؛

نواختن «زنگ کتاب» با حضور جمعی از مسئولین شهرستان کلات

همزمان با ایام بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران «زنگ کتاب» با حضور جمعی از مسئولین شهرستان کلات در آموزشگاه پسرانه پیوند مهر نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با ایام بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران «زنگ کتاب» با حضور رمضان پروانه، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ جواد فرزین، شهردار؛ حسن مومن، جانشین نیروی انتظامی؛ ابوالفضل زیدانلو،  فرمانده سپاه؛ مجید حیدر نژاد، رئیس بهزیستی و مریم قدیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات در آموزشگاه پسرانه پیوند مهر نواخته شد.

در ابتدای این مراسم رمضان پروانه، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کلات ضمن تبریک هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار به موضوع میزان سرانه مطالعه در کشورهای مختلف اشاره کرد و ضمن برشمردن اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: دانش آموزان کتابخوان بسیار موفق تر از دیگر همسالان خود هستند چرا که انس با کتاب و ایجاد عادت مطالعه نه تنها در یادگیری و هوش فرد تأثیر به سزایی دارد بلکه دایره واژگان و فن بیان را نیز در فرد پرورش می دهد.
در ادامه مریم قدیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات ضمن ارائه توضیحاتی در رابطه با جشنواره کتابخوانی رضوی و نحوه شرکت در این جشنواره و کتاب « مجموعه چهارده معصوم: امام زمان(عج)» اثر زهرا عبدی را معرفی کرد.
همچنین وی به ارائه توضیحاتی در  رابطه با اجرای طرح مطالعه ۱۰۰ کتاب در سال  توسط مدیران، کتابداران و دانش آموزان پرداخت و گفت: طرح «مطالعه 100 کتاب در سال» دارای سه مفهوم لقمه کوچک، ریز لقمه، لقمه اورژانسی است بدین معنا که در روند مطالعاتی فرد پس از انتخاب حوزه و کتاب موردنظر ابتدا باید از موضوعات ساده، جذاب، مورد علاقه و کتاب‌هایی که دارای فصل‌های کوتاهی باشند، شروع کنند.

گفتنی است، در پایان مراسم «زنگ کتاب» به صورت نمادین توسط مریم قدیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات نواخته شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\کلات\زنگ کتاب مدارس\0d2796e6-1a0e-4e71-b11b-b805633405ba.jpg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\کلات\زنگ کتاب مدارس\520314e3-5bb5-41e8-88ff-29c5a69f026c.jpg


 
نسخه قابل چاپ