فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با هفته کتاب؛

ویژه برنامه «منبر کتاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی خلیل آباد برگزار شد

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ویژه برنامه «منبر کتاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ویژه برنامه نشست «منبر کتاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد در مسجد نبی اکرم شهرستان برگزار شد.

در ابتدا محمد سلیمانی، امام جماعت مسجد نبی اکرم(ص) ضمن اشاره به فواید کتاب گفت: خداوند متعال برای راهنمایی و هدایت انسان در زندگی قواعد و دستور العمل ها را در قالب کتاب نازل کرد، که همین امر یک از نشانه های مهم اهمیت کتاب در زندگی و هدایت انسانها است.
وی شناخت کتاب خوب را یکی از نکات مهم دانست و افزود:  کتابی موثر و مفید است که انسان را به راه درست هدایت می کند و از گمراهی نجات می دهد.
امام جماعت مسجد نبی اکرم(ص) خلیل آباد افزایش آرامش و کاهش استرس، تقویت حافظه و تحریک ذهنی و کاهش آلزایمر، افزایش همدلی و آگاهی، تقویت تحلیل مطالب و بهبود تقویت نوشتن و تفکر انتقادی را از جمله موارد فواید کتاب و کتابخوانی دانست.

در ادامه حسن احمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد به عنوان یکی از سخنرانان منبر کتاب، با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: برای نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه باید به الگوهای بصری نیز توجه داشت. بدون تردید یکی از مهمتری و موثرتری این الگوها والدین هستند.
وی افزود:. اگر الگوهای تربیتی فرزندان از کتاب و کتابخوانی فاصله بگیرند به همان میزان فرزندان فاصله خواهند گرفت، در نتیجه والدین کتابخوان قطعا فرزندانی کتابخوان، دانا و آگاه پرورش داده و به دامان جامعه تحویل می دهند.
احمدی گفت: با توجه به مشکلات و  معضلات جامعه امروز یکی از راه های موثر در کاهش استرس، آسیب های اجتماعی، بدرفتاری ها و اختلافات خانوادگی کتاب است چرا که راه حل بسیاری از این مسائل از دریچه کتاب و خواندن کتاب می گذرد.
وی در پایان به معرفی کتاب «گوهری که می ماند» شامل بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ابعاد شخصیتی امام علی(ع) پرداخت.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\خلیل آباد\منبر کتاب\IMG-20211117-WA0114.jpg
 
نسخه قابل چاپ