فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با هفته کتاب؛

ویژه برنامه «منبر کتاب» به همت کتابخانه علامه محمدتقی کلات برگزار شد

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ویژه برنامه «منبر کتاب» به همت کتابخانه عمومی علامه محمدتقی جعفری شهرستان کلات در مسجد سیدالشهداء کوی خوارزم محله شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ویژه برنامه «منبر کتاب» به همت کتابخانه عمومی علامه محمدتقی جعفری شهرستان کلات در مسجد سیدالشهداء کوی خوارزم محله شهرستان برگزار شد.

ویژه برنامه «منبر کتاب» با هدف بهره گیری از ظرفیت مساجد در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بعد از نماز و مغرب عشاء توسط حجت الاسلام جبرئیل رفعتی، کتابدار کتابحانه عمومی علامه محمدتقی جعفری شهرستان کلات با همکاری مسجد سیدالشهداء کوی خوارزم محله برگزار شد.
حجت الاسلام جبرئیل رفعتی، کتابدار کتابحانه عمومی علامه محمدتقی جعفری شهرستان کلات ضمن گرامیداشت هفته کتاب، گفت: کتاب امتیاز و افتخاری دارد که هیچ رسانه دیگری ندارد. افتخار کتاب این است که معجزه پیامبر اکرم خاتم(ص) است، کتابی که قوی ترین منطق، برهان و اندیشه زلال را در خود جای داده است. قرآن کریم کتابی است که چهار شاخصه اصلی تقدس، ماندگاری، پویایی و تغییرناپذیری را در بین کتابهای آسمانی دیگر را دارد
وی در ادامه با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، افزود: این جشنواره به عنوان بزرگترین مسابقه فرهنگی کشور هر ساله توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف ترویج فرهنگ رضوی و آشنایی بیشتر جامعه با سیر و سلوک ائمه اطهار(ع) برگزار می شود.
جبرئیل رفعتی ضمن معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی خواستار مشارکتی حداکثری مردم در این جشنواره شد.

 گفتنی است، از دیگر برنامه های اجرا شده در این نشست ، برپایی نمایشگاه کتاب، جمع آوری کتب اهدایی از سوی نمازگزاران ، عضویت در کتابخانه عمومی و برگزاری مسابقه کتابخوانی بوده است.
 
نسخه قابل چاپ