فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با هفته کتاب؛

ویژه برنامه های قصه خوانی و سرگرمی در کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب برگزار شد

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برنامه های قصه خوانی و بازی «گنج را پیدا کن» با حضور جمعی از کودکان مهدکودک گل های گندم شمس آباد جوین در کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب شهرستان جوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برنامه های قصه خوانی و  بازی «گنج را پیدا کن» با حضور جمعی از کودکان مهدکودک گل های گندم شمس آباد جوین در کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب شهرستان جوین برگزار شد.

سعید فیضی، مسئول کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب شهرستان جوین ضمن گرامیداشت هفته کتاب، گفت: کتابخانه های عمومی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در نسل کودک و نوجوان ابتدا باید زمینه ترغیب و علاقه مندی حضور آنان در کتابخانه و نسبت به کتاب را فراهم سازند.
وی افزود: در همین راستا پس از بازدید کودکان مهدکودک گلهای گندم شمس آباد جوین از کتابخانه و آشنایی با فضا و نحوه ارائه خدمات ، پس از انجام دورا و گنج گمشده» اثر سارا ویلسون برای کودکان، بازی «گنج را پیدا کن» اجرا شد. در این بازی با استفاده از یک دفترچه راهنما از کودکان خواسته شد گنجی را که سالها پیش فردی در حیاط کتابخانه دفن کرده است را پیدا کند.
فیضی تصریح کرد: به کودکان گفته شد این گنج یکی از با ارزش ترین داشته های فردی دانا، آگاه و ثروتمند بوده است. پس از جستجوی فراوان و با استفاده از نقشه گنج کودکان با حفر محل موردنظر صندوقچه را پیدا کردند. صندوقچه ای مملو از کتاب و شکلات بود.

سعید فیضی، مسئول کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب گفت: یادگیری و آموزش به کودکان با استفاده از سرگرمی و بازی باعث می شود علاوه بر حک خاطره ای خوش در ذهنشان، به طور غیر مستقیم آنها به کتاب، کتابخوانی و کتابخانه سوق داد.

 
نسخه قابل چاپ