فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب؛

امام جمعه گناباد از کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان بازدید کرد

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار امام جمعه شهرستان گناباد ازکتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار حجت الاسلام و المسلمین حسن صادقی نسب، امام جمعه شهرستان گناباد ازکتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان بازدید کرد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حسن صادقی نسب، امام جمعه شهرستان گناباد با اشاره به جایگاه ویژه کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخانه های عموموی نعمت و سرمایه‌ای عظیم برای جامعه و منابع آن از مهم ترین گنجینه‌های اندیشه بشری است. در دین اسلام کتاب از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است و ما به عنوان یک مسلمان باید در راستای اهداف دینمان اسلام، زمینه های انس و الفت با کتاب را برای مردم فراهم سازیم.
وی در ادامه با بیان اینکه یکی از وظایف و رسالت های مهم و تاثیرگذار متولیان فرهنگی شهرستان ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تسهیل گری در امر مطالعه است ، خواستار برگزاری برنامه های فرهنگی متمرکز با همکاری ادارات فرهنگی از جمله آموزش و پرورش، اداره کتابخانه های عمومی، اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان بنیاد شهید و ... شد.

امام جمعه شهرستان گناباد استفاده از ظرفیت فضای مجازی را فرصتی برای رفع محدودیت های موجود دانست و خواهان بالا بردن سطح کیفی برنامه ها شدند.


در ادامه احمد مظلوم، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد ضمن تقدیر از حضور امام جمعه شهرستان در کتابخانه عمومی شهید مطهری به بیان برنامه های هفته کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان و طرح های اجرا شده در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی پرداخت.

گفتنی است، در پایان از تلاش کارکنان اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد با اهدای لوح تقدیر از طرف امام جمعه شهرستان تقدیر شد.
 
نسخه قابل چاپ