فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب انجام شد؛

بازدید جمعی از دنش آموزان از کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار جمعی از دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرهنگیان صدف از کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خرسان رضوی ، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار جمعی از دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرهنگیان صدف و پسرانه دوره متوسطه اول استاد شهریار از کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس بازدید کردند.

طرح کتابخانه گردی در قالب بازدید دانش آموزان از کتابخانه های عمومی به منظور انس و آشنایی بیشتر قشر کودک ونوجوان جامعه با فضای کتابخانه ای است. برای داشتن جامعه ای آگاه و دانا نیاز به پرورش نسلی کتابخوان داریم. در همین راستا تلاش بر این بوده است تا علاوه بر اجرای طرح کتابخانه گردی در ایامی که متعلق به کتاب و کتابخانه است، با معرفی بخشهای مختلف کتابخانه و همچنین برگزاری برنامه ها و فعالیتهای متنوع فرهنگی حرکت در مسیر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را با سرعت بیشتری انجام شود.

به همین منظور با هماهنگی های انجام شده بازدید دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرهنگیان صدف و پسرانه دوره متوسطه اول استاد شهریار، با هدف آشنایی دانش آموزان با فضای کتابخانه ، نحوه عضویت و چگونگی ارائه خدمات کتابخانه ای انجام شد. بازدید از بخشهای کودک، نابینایان، مرجع، مخزن کتاب و ... و آشنایی با نحوه ارائه خدمت، امانت کتاب، جستجوی کتاب، آشنایی با کتابهای مرجع و چگونگی استفاده از آنها، آشنایی با ملزومات بخش نابینایان و نحوه ارائه خدمت به آنان و ... توضیحاتی بود که توسط مسئولین هر بخش به دانش آموزان داده شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\مرکزی\بازدید دانش آموزان\12 (3).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\مرکزی\بازدید دانش آموزان\12 (2).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آذر\مرکزی\بازدید دانش آموزان\12 (1).jpeg
 
نسخه قابل چاپ