فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب؛

جمعی از مسئولین شهرستان مه ولات به همراه کتابداران با خانواده شهید کتابدار شهید غفرانی دیدار و گفتگو کرد

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار جمعی از مسئولین شهرستان مه ولات به همراه کتابداران با خانواده شهید کتابدار شهید عباس غفرانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار حجت الاسلام و المسلمین سید محمد جوادرضوان پناه، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی؛ حجت الاسلام و المسلمین محتشم مرادی، رئیس حوزه علیمه امام خمینی(ره)؛ محمدعلی صفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مه ولات به همراه کتابداران با خانواده شهید کتابدار شهید عباس غفرانی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا حجت السلام و المسلمین سید جواد رضوان پناه، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مه ولات ضمن تبریک هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و هفته بسیج گفت: اگر چه از خود دفاع کردن در شرایطی که جان انسان در خطر است یک رفتار طبیعی است اما دفاع از میهن تا پای جان به راستی مقدس است و کار هر کسی نیست. شهیدان با شجاعت و از جان گذشتگی امنیت و آرامش را برای نسل های آینده خود به جا گذاشتند.
وی افزود:  چه بسیار شهیدانی که  فرزندان خود را نیز ندیدند و فرزندانشان نیز برای همیشه از دیدار آن‌ها محروم شدند و چه مادرانی که فرزند از جان عزیزتر خود را راهی میدان جنگ کردند تا از جان و مال و ناموس مردم ایران دفاع کنند و چه زنانی که همسرانشان را از دست دادند اما با غیرت و از خود گذشتگی فرزندان بی گناه شهدا را به سختی اما به درستی بزرگ کردند و پرورش دادند تا راه شهیدان ادامه داشته باشد.امروز ما هرچه داریم از دفاع مقدس است.

در ادامه محمدعلی صفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مه ولات گفت: شهدای ما با ریختن خونشان و دفاع از آرمانهای جمهوری اسلامی این درس بزرگ را به ما آموختند که برای حفظ و دفاع از مرز و کیان خود باید از عزیزترین هستی خود، یعنی جان شیرین گذشت. شهید عباس غفرانی که خود یک کتابدار بود با خواندن کتابهابی خوب راه خودش را انتخاب و به آرزویش که همان شهادت است رسید. این شهید بزرگوار هرچند در سنگر کتاب خدمت می کرد اما زمانی که دانست وجودش در جبه های حق علیه باطل بیشتر کارایی دارد به سمت جبهه ها شتافت تا از انقلاب و ناموس خود دفاع کند.
وی افزود:  ما جامعه کتابداران به عنوان سربازان جبهه دانایی وظیفه خود میدانیم که در سنگر کتاب رسالت اصلی خود یعنی اشاعه دانش و فرهنگ در جامعه کوشا باشیم تا بدین طریق راه شهیدان را ادامه دهیم.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\آبان\مه ولات\دیدار با خانواده شهید غفرانی\IMG-20211120-WA0030.jpg
 
نسخه قابل چاپ