فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در چهارمین روز از هفته کتاب برگزار شد؛

محفل فرهنگی «منبر کتاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه

همزمان با چهارمین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار محفل فرهنگی « منبر کتاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه در سه مسجد شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با چهارمین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار محفل فرهنگی « منبر کتاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه در مساجد امام حسن مجتبی(ع)، آسایش، مهدیه و هیئت ثارالله برگزار شد.

مریم حسن زاده، رابط فرهنگی شهرستان تربت حیدریه ضمن تبریک ایام هفته کتاب، گفت: اگر می خواهیم شاهد رشد و تعالی جامعه و کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی باشیم باید درک، آگاهی و فرهنگ عمومی را افزایش دهیم که این امر در گرو ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.
وی افزود: درهمین راستا محفل فرهنگی «منبر کتاب »به منظور بهره گیری از دیدگاه ها و نظرات روحانیون و ائمه جماعات در حوزه کتاب و کتابخوانی همزمان با ایام هفته کتاب و بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می شود. در این طرح ائمه جماعت در رابطه با تأثیر کتاب و کتابخوانی در زندگی سخنانی را ایراد می نمایند..

مریم حسن زاده با بیان اینکه  این طرح می‌تواند مقدمه‌ای برای ایجاد عادت کتابخوانی در مردم شود، گفت: در این میان کتابداران نیز با حضور در مساجد به عنوان مبلغان دانایی به برگزاری برنامه هایی همچون خوانش کتاب، تأثیر کتاب در زندگی و ترویج سبک زندگی مؤمنانه می پردازند.

گفتنی است، در پایان مراسم مسابقه کتابخوانی بر اساس کتاب «خاکهای نرم کوشک» اثر سعید عاکف برگزار شد. همچنین بسته های فرهنگی نیز از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه در بین نمازگزاران توزیع شد.

نسخه قابل چاپ