فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب انجام شد؛

بازدید رئیس دفتر نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه شهید غفرانی

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس دفتر نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی شهید غفرانی شهرستان مه ولات بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار محمد زوزنی، رئیس دفتر نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی  از کتابخانه عمومی شهید غفرانی شهرستان مه ولات بازدید کرد.

در این بازدید که به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام شد، محمد زوزنی، رئیس دفتر نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی  ضمن تبریک هفته کتاب گفت: کتاب بهترین انیس برای انسان است که با مطالعه آن به آرامش دست می یابد. هیچ چیز نمی تواند جای کتاب را در زندگی پر کند.
وی افزود: این وظیفه ما است که با فرهنگ سازی درست و مدون کتاب را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باری دیگر به سبد خانواده برگردانیم. همانطور که فرموده اند «کتاب و کتابخوانی نه تنها یک وظیفه ملی است بلکه یک واجب دینی می باشد»  مسئولین نیز باید این مساله را یک دغدغه مهم فرهنگی برای خود قلمداد کنند و با تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از بروز بسیاری از آسیبهای اجتماعی جلوگیری نمایند.

در ادامه محمد علی صفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مه ولات ضمن عرض خیر مقدم به گزارشی از فعالیتهای فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار  اعم از تجدید میثاق به آرمانهای شهدا به ویژه تنها شهید کتابدار خراسان رضوی عباس غفرانی، منبر کتاب در مساجد بعد از نماز مغرب و عشاء، برگزاری نشستهای کتابخوان با محوریت نقش کتاب در زندگی، برگزاری کارگاه های آموزشی، عضویت رایگان، بازدید مدارس، برگزاری محفل ادبی، افتتاح نمازخانه برای اعضاء و ... پرداخت.
نسخه قابل چاپ