فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در سومین روز از هفته کتاب؛

جمعی از مسئولین و مقامات شهرستان تربت حیدریه از کتابخانه های عمومی شهرستان بازدید کردند

جمعی از مسئولین و مقامات شهرستان تربت حیدریه همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار از کتابخانه های عمومی شهرستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در سومین روز از بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، قاسم عظیمی، سرپرست شهرداری؛ مهدی زاهدی، رئیس و عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی؛ فاطمه نخعی نیا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه از کتابخانه های عمومی شهرستان بازدید کردند.

در حاشیه این بازدیدها قاسم عظیمی، سرپرست شهرداری شهرستان تربت حیدریه ضمن تبریک ایام هفته کتاب به فعالان  حوزه کتاب و کتابخانه ها گفت: تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت آن، امری انکار ناپذیر است. توسعه و رشد همه جانبه در گروه کتاب و کتابخوانی است،  از همین رو کتاب و کتابخوانی، جزء مولفه های قابل توجه فرهنگی است که باید بصورت جدید نسبت به ترویج آن در جامعه اقدام شود.
 
وی افزود: هم نشینی با کتاب در ایام کرونا بهترین راهکار برای در امان ماندن از ترس و اضطراب ناشی از این ویروس است. بطور کلی مطالعه این قابلیت را دارد که در روزهای سخت، آرامش را به افراد برگرداند. در واقع مطالعه آموزنده ترین فعالیتی است که موجب می شود زمان مفیدتر و آرام تر سپری شود.

همچنین مهدی زاهدی، رئیس و عضو کمسیون فرهنگی شورای اسلامی گفت: سهم کتابخانه های عمومی، کتابفروشی ها و پاتوق های کتاب شهرستان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیشتر از نهادهای دیگر در جامعه نمود دارد. در واقع می توان با معرفی کتاب‌های متناسب با گروه های سنی در بستر فضای مجازی و برگزاری برنامه های قصه‌ گویی و جشنواره‌های کتاب‌ خوانی در ایام خاص امروز با توجه به شیوع کرونا نشاط و سرگرمی را بار دیگر برای جامعه به ارمغان آورد.


گفتنی است، در ادامه ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی شهید بهشتی و آیت االه کاشانی شهرستان تربت حیدریه از کتابخانه آستان قدس رضوی، کتابفروشی خطیبی، به نشر، ضریح آفتاب و پاتوق کتاب نیز بازدید به عمل آمد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\تربت حیدریه\بازدید از کتابفروشی ها\WhatsApp Image 2021-11-17 at 23.54.36.jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\تربت حیدریه\بازدید از کتابفروشی ها\WhatsApp Image 2021-11-17 at 23.54.36 (1).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\تربت حیدریه\بازدید از کتابفروشی ها\WhatsApp Image 2021-11-17 at 23.54.35.jpeg
 
نسخه قابل چاپ