فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با صدور پیامی مطرح شد؛

گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک ضرورت اجتناب ناپذیر در جامعه امروز است

فرماندار شهرستان بجستان با صدور پیامی هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار را به جامعه کتابداران و خادمان کتاب تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، حسین ابراهیمی، فرماندار شهرستان بجستان با صدور پیامی هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار را به جامعه کتابداران و خادمان کتاب تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:
به نام خدا
 
بی شک گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر، تنها زمانی به فرهنگی عمومی تبدیل می شود که جامعه آن را نیازی پایان ناپذیر و وسیله ای برای رشد و پویایی شخصیت خود بداند و مطالعه، در کنار سایر کارهای روزانه، در زندگی مردم وارد شود. نباید به گونه ای باشد که کتاب، به افراد خاصی از جامعه اختصاص داشته باشد،  بلکه همگان باید تکامل و پیشرفت را در انس با کتاب بدانند.
 البته گسترش کتابخانه و چاپ فراوان کتاب و فعالیتهایی از این قبیل نیز  در این امر بی تأثیر نیست، اما نکته مهم، ایجاد رغبت و انگیزه در افکار جامعه است. به عبارتی باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که احساس نیاز به کتاب در جامعه زنده شود.
روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار سنت حسنه ای است،که نمونه اش را در کمتر کشوری می توان یافت؛ در واقع هفته کتاب با محورت تقدیر از کتابداران به عنوان تاثیرگذارترین اقشار در جامعه، معرفتی نوین است که هدف آن پاسداشت فرهنگ مکتوب می باشد.
اینجانب ضمن گراميداشت هفته كتاب و تبريك روز كتابدار به فرهيختگان و متوليان اين عرصه، براي تمام اين تلاشگران فرهنگ و ميراث مكتوب كشور آرزوي سعادت و توفيق روزافزون دارم و دست تمامی علاقه مندان اين عرصه را به منظور اعتلای فرهنگ مطالعه می فشارم.
 
حسین ابراهیمی
فرماندار و
 رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان
نسخه قابل چاپ