فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در دومین روز هفته کتاب انجام شد؛

نواختن «زنگ دانایی» در آموزشگاه شاهد علی آبادی با جمعی از مقامات و مسئولین شهرستان سبزوار

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار «زنگ دانایی» در آموزشگاه شاهد علی آبادی و با حضور جمعی از مقامات و مسئولین شهرستان سبزوار نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار زنگ دانایی در آموزشگاه شاهد علی آبادی و با حضورمجتبی علوی مقدم، معاون استاندار و فرماندار ویژه؛ حجت الاسلام و المسلمین  مهدی صانعی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی؛ محمد اسماعیلی، معاون فرهنگی آموزش و پرورش و معصومه فلاحی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار نواخته شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین  مهدی صانعی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سبزوار با اشاره به تاکید و دغدغه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی در جامعه، گفت: برای تحقق این امر و موفقیت در مسیر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید در درجه اول انس با کتاب و کتابخوانی را از سنین پائین در خانواده و توسط والدین انجام پذیرد. در مراحل بعدی باید کتاب به سبد خرید خانوار اضافه شود و مردم کتاب را از حالت تزئینی خارج و به اهمیت نقش کتاب و مطالعه و استفاده از ظرفیت آن در بهبود شرایط زندگی پی ببرند.

در ادامه محمد اسماعیلی، معاون فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان سبزوار ضمن گرامیداشت هفته کتاب با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: «زنگ دانایی» با محوریتی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در حقیقت زنگ دانش افزایی و آگاهی برای آموختن و هدایت دانش‌آموزان به سمت فرهنگ‌ سازی مطالعه کتاب در جامعه است.

در پایان «زنگ دانایی» به صورت نمادین توسط مجتبی علوی مقدم، معاون استاندار و فرمانده ویژه شهرستان سبزوار نواخته شد.

گفتنی است، به همت اداره کتابخانه های عمومی سبزوار و گروه جهادی شهدا کتابخانه آموزشگاه با اهدای بالغ بر 1500 نسخه کتاب تجهیز شد.
 
نسخه قابل چاپ