فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ششتمد برگزار شد

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ششتمد با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ششتمد با حضور محمد کلاته، فرماندار شهرستان ششتمد و سایر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

در ابتدا محمد کلاته، فرماندار شهرستان ششتمد گفت: شروع دوران کرونا و استفاده بیشتر جامعه از فضای مجازی باعث حرکت کتابخانه ها به سمت تولید محتوا و باز نشر در فضاهای مجازی است، این امر باعث شد که تهدید کرونا به عنوان یک فرصت برای مجموعه کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بصورت همه گیر تر و افزایش سرانه مطالعه در جامعه شود.
وی با بیان اینکه ایجاد عادت مطالعه در  افراد باید از سنین کودکی آغاز شد، افزود: آموزش و پرورش باید همراه و همگام با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشد و دانش آموزان را از صرف مطالعه کتابهای درسی خارج و به خواندن سایر کتابها ترغیب و تشویق نمایند.
 محمد کلاته با اشاره به حجم مراجعه کننده به کتابخانه عمومی شهرستان ششتمد و ارائه خدمات کتابخانه ای مناسب تر به مراجعین خواستار پیگیری توسعه فضای کتابخانه شد.

در ادامه مجید تاج آبادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ششتمد به شرح برنامه های پیشنهادی خود در هفته کتاب از جمله برگزاری نشست کتابخوان، جمع خوانی کتاب، نمایشگاه کتاب در کتابخانه، معرفی کتاب در بستر فضای مجازی، مسابقه نقاشی، قصه گویی و ... پرداخت.

گفتنی است، واریزی نیم درصد درآمد شهرداریها و رسیدگی به مشکلات ساختمانی کتابخانه عمومی مشارکتی شامگان از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
 
نسخه قابل چاپ