فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب؛

جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی سبزوار با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دیدار کردند

جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی سبزوار به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی سبزوار به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دیدار کردند.

در ابتدا مجتبی علوی مقدم، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار ضمن تبریک ایام هفته کتاب با با اشاره به جایگاه فرهنگی سبزار و پرورش مشاهیر و مفاخر بزرگ این خطه در حوزه ادبیات و تاریخ کشور، گفت: احداث کتابخانه یک زیرساخت فرهنگی است و ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان سبزوار با  توجه به جمعیت بالای دانش آموزی و دانشجویی یکی از اصلی ترین و مهم ترین مطالبات فرهنگی مردم است.
وی با  بیان اینکه کتابداران تلاشگران عرصه علم، فرهنگ و کتابخوانی هستند، افزود: ایام هفته کتاب و کتابخوانی فرصت ارزشمندی در راستای ترویج  فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آگاهی بخشی در جامعه است.
فرماندار ویژه شهرستان سبزوار اظهار داشت: کتاب قدیمی ترین، موثرترین و ماندگارترین ابزار انتقال علم و دانش بشریت محسوب می شود که با وجود با رشد علم، تکنولوژی و اطلاعات هیچ جایگزینی ندارد، در واقع کتاب محصول تجربه، خلاقیت، تلاش و آموزه های بشر در طول تاریخ محسوب می شود. کتاب خوب از مهمترین ابزارهای کمال بشریی است و سبب هدایت انسانها می شود.

در ادامه معصومه فلاحی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار ضمن تشکر از توجه  و نگاه ویژه فرماندار شهرستان در راستای بهبود زیر ساخت های  کتابخانه ای و قدردانی از تلاشهای کتابداران کتابخانه های عمومی در ایام شیوع کرونا، گفت: وجود بستر پر کاربرد فضای مجازی باعث شد تا پل ارتباطی‌ کتابخانه ها با جامعه همچنان حفظ شود و با بهره گیری از این امکان فضای کتاب و کتابخوانی را در جامعه پویا و زنده نگه داریم.
وی در ادامه به برگزاری پویش های نقاشی، مسابقات کتابخوانی، برگزاری محافل ادبی و نشست های مجازی با موضوعات مختلف و  حضور پرشور مردم فرهنگ دوست شهرستان سبزوار را ثمره تلاش مجموعه کتابداران کتابخانه های عمومی خواند.

گفتنی است، در ادامه این دیدار کتابداران دیدگاه ها و نظرات خود در رابطه با مسائل موجود در کتابخانه های عمومی پرداختند .

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\سبزوار\دیدار با فرماندار\37.jpg
 
نسخه قابل چاپ