فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در دومین روز از هفته کتاب؛

زنگ «کتاب و کتابخوانی» با حضور جمعی از مسئولین شهرستان تربت حیدریه نواخته شد

همزمان با دومین روز بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران زنگ « کتاب و کتابخوانی» با حضور جمعی از مسئولین شهرستان تربت حیدریه نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با دومین روز بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران زنگ « کتاب و کتابخوانی» با حضور حجت صالحی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ قاسم عظیمی، سرپرست شهرداری؛ فاطمه نخعی نیا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مهدی زاهدی، عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی؛ آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی و جمعی از فعالان حوزه فرهنگی در دبستان دخترانه فرهنگ امام خمینی (ره)  شهرستان تربت حیدریه نواخته شد.

در این مراسم حجت صالحی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه ضمن تبریک فرا رسیدن بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، گفت: برای پیشرفت جامعه و ایجاد یک کشور پیشرفته و مستقل باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی در نسل جوان جامعه نهادینه شود. مدارس به عنوان اولین پایگاه های آموزشی نقش به سزایی در نهادینه کردن این امر در میان این قشر ایفا می کنند.
وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در رابطه با نهادیه کردن مطالعه در جامعه،  افزود: طبق فرمایش ایشان باید زنگی با عنوان «زنگ کتابخوانی» در راستای نهادینه کردن عادت مطالعه در بین کودکان و نوجوانان و به تبع آن انتقال این عادت به خانواده ها در نظر گرفته شود.
در ادامه زنگ « کتاب و کتابخوانی»  توسط آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به صورت نمادین در دبستان دخترانه فرهنگ امام خمینی(ره) نواخته شد.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم  ضمن بازدید از کتابخانه مدرسه فرهنگ امام خمینی(ره) ، برنامه هایی از قبیل اجرای سرود دانش آموزی، نقالی، دکلمه خوانی، تجلیل از نویسندگان و اهدای بسته فرهنگی از طرف اداره کتابخانه های عمومی به حاضرین در مراسم برگزار شد.  

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\تربت حیدریه\زنگ کتاب\final\3 (11).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\تربت حیدریه\زنگ کتاب\final\3 (9).jpeg

Description: H:\1خبر\0کار شده\01400\0آبان\تربت حیدریه\زنگ کتاب\final\3 (12).jpeg
 
نسخه قابل چاپ