فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با صدور پیامی انجام شد؛

تبریک امام جمعه رشتخوار به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار

امام جمعه شهرستان رشتخوار طی صدور پیامی هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به جامعه کتابداران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین حسن جهانشیری، امام جمعه شهرستان رشتخوار طی صدور پیامی هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به جامعه کتابداران تبریک  گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:
قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ  إِنَّمَا یَتَذَکَّرُ أُولُو الْأَلْبَابِ
کتاب مادر تمدن ها و نیز عصاره آنهاست (مقام معظم رهبری مدظله العالی)

 
بی شک کتاب گنجینه بی‌بدیلی است که معرفت را به ارمغان می‌آورد. کتاب، میراثی ماندگار، پدیده‌ای باشکوه و با ارزش، عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است که نقطه‌ی آغاز رسالت و دعوت اسلامی نیز بر مبنای آن شکل گرفت و اعجاز اسلام، کتاب قرآن و راه رسیدن به اعماق آن تأمل و تدبر در آن است. 
مطالعه کتاب و کتابخوانی از دغدغه‌های اصلی فرهنگ ایران اسلامی و ضرورت جامعه امروزی است که ترویج، تقویت و اشاعه فرهنگ آن نیازمند عزم ملی و مستلزم الگوپذیری از بزرگان دین است که این امر مهم همراهی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی را می‌طلبد. 
 ضمن بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی، و گرامیداشت یاد و خاطره علامه طباطبایی مفسّر بزرگ قرآن  این مناسبت را به کارکنان اداره کتابخانه عمومی شهرستان رشتخوار و همه کتابداران، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان و دست اندرکاران عرصه اندیشه، چاپ و نشر کتاب تبریک و تهنیت عرض می‌نمائیم.

حسن جهانشیری
امام جمعه شهرستان رشتخوار
نسخه قابل چاپ