فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه شهید آوینی بایگ تربت حیدریه برگزار شد

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهید آوینی بایگ شهرستان تربت حیدریه با حضور امام جمعه و اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهید آوینی بایگ شهرستان تربت حیدریه با حضور حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی حصاری، امام جمعه ؛ محمد منظری، سرپرست بخشداری؛ مهدی حسنی، سرپرست شهرداری؛ علی اکبر مختاری، رئیس شورای اسلامی شهر و علی اکبر خاکساری، مسئول کتابخانه شهید آوینی بایگ برگزار شد.

در ابتدا رمضانعلی حصاری، امام جمعه شهر بایگ تربت حیدریه ضمن اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه کتاب و کتابخوانی، گفت: مقام عظمای ولایت بارها در سخنان گوهربار خود به مسئله کتاب و مطالعه آن اشاره کرده اند و همواره جامعه را برای صرف زمانی از وقت خود برای مطالعه تشویق کرده اند. این تاکید بیانگر اهمیت دانایی است که طبق فرمایشان ایشان روی دیگر دانایی، توانایی و آگاهی است.
وی افزود: جامعه امروز با توجه به مشکلات و معضلات فرهنگی بوجود آمده در عرصه فرهنگی، نیازمند احیای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است. از مربیان و معلمان و والدین گرفته تا متصدیان و متولیان فرهنگی جامعه موظفند به دغدغه ها و نگرانی های رهبر فرزانه و فرهیخته انقلاب توجه شایان کرده و به جریان سازی مستمر و مداوم در خصوص کتاب و کتابخوانی در جامعه بپردازند.

در ادامه محمد منظری، سرپرست بخشداری بایگ با تاكید بر ترویج فرهنگ كتاب و كتابخوانی در جامعه، گفت: ترویج این فرهنگ نباید محدود به مناسبت‌های خاص باشد و باید بصورت مستمر و مداوم در جریان باشد.
وی با بیان اینكه برای نهادینه كردن فرهنگ کتا ب و کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه باید با برنامه‌ریزی عمل كرد،افزود: كتابخوانی اصل و اساس فعالیت‌های فرهنگی است و بدون توجه به این امر موفقیتی در جامعه حاصل نمی‌شود و پیشرفت جوامع در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با كتاب محقق می‌شود و بی‌توجهی به امر مهم عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

در پایان علی اکبر خاکساری، مسئول کتابخانه عمومی شهید آوینی بایگ شهرستان تربت حیدریه  ضمن ارائه گزارش از فعالیتها و برنامه های فرهنگی اجرا شده در کتابخانه به معرفی و اعلام برنامه های اجرایی در بیست و نهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از جمله بازدید دانش آموزان از کتابخانه، تبلیغات محیطی و شهری، نشست های کتابخوان مدرسه ای و کتابخانه ای، جمع خوانی، قصه گویی و نقاشی ویژه کودکان، تقدیر از اعضاء فعال کتابخانه، تشکیل انجمن شعر در کتابخانه، عضویت رایگان و بخشودگی جرایم و.... پرداخت.
 
نسخه قابل چاپ